Wybierz stronę

Bieszczady Timelapse – Cztery Pory Roku

Bieszczady Timelapse – Cztery Pory Roku

Dziś dotarłem do ciekawej i inspirującej informacji o interesującym projekcie jaki realizuje dwóch braci Kłysewiczów- pasjonatów Bieszczad. To ludzie pozytywnie zakręceni tym co robią i co kochają. Wkładają w swoją pasję całe serce co widać na filmach, które już wyprodukowali. Nakręcili już dwie części z czterech zaplanowanych i na kolejny zimowy etap zbierają fundusze. Każdy może ich wspomóc drobną cegiełką, o czym więcej dowiecie się tutaj Polak Potrafi . Filmy już nakręcone pokazują piękno Bieszczad, prawdziwie magicznego miejsca w scenerii lata i jesieni. Mimo, że zrobili bardzo wiele dla promocji tych gór nikt za bardzo nie chce udzielić im wsparcia z władz lokalnych, jedynie nieliczne media zauważyły przesłanie ich twórczości. Wielu turystów zainspirowanych ich filmami ochoczo wyruszyło na podbój Bieszczad.  Obaj bracia są fotografami, zajmują się edycją wideo a jeden dodatkowo jest kompozytorem muzyki do ich wspólnych filmów. Do swojego niezwykłego przekazu używają nowatorskich technik, zresztą zacytuje ich słowa:

 

Prace zaczęliśmy ponad pół roku temu i teoretycznie jesteśmy w połowie realizacji naszego pomysłu. Jak nazwa projektu wskazuje chcemy pokazać Bieszczady w czterech odsłonach, czterech porach roku. Oryginalność projektu polega na tym jakich środków przekazu używamy – to połączenie obrazu i dźwieku. Prościej być nie może ale technika filmowania której używamy jest pewnie jedną z najbardziej wymagających. To technika poklatkowa lub z angielska timelapse. Na jedną sekunę filmu robimy 25 zdjęć. Finalny efekt jest dość spektakularny. Dotychczas opublikowaliśmy cześci Lato i Jesień. Pierwsza miała w momencie powstawania tego tekstu ponad 187 000 odsłon na YouTube.

Zobaczcie sami efekty ich dotychczasowej pracy, sądzę, że będziecie zachwyceni jak ja. Może nawet stwierdzicie, że warto im pomóc, żeby zobaczyć kolejne odsłony ich projektu.

LATO

JESIEŃ

 

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

3 komentarze

 1. ewa

  Wow super Góry są magiczne…

  Odpowiedz
 2. Maja

  Piękna okolica. Polecam dla wszystkich

  Odpowiedz
 3. Tomasz

  Dobrze zobaczyć „moje” Bieszczady w tak ciekawym opracowaniu. Życzę samych sukcesów

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »