Jak sfinansować zakup sprzętu górskiego?

Jak sfinansować zakup sprzętu górskiego?

Wybierając się w podróż w góry, należy dobrze przygotować się do wyprawy. W przeciwieństwie do wylegiwania się na plaży, gdzie nie potrzeba nam więcej niż kostium kąpielowy i krem przeciwsłoneczny, w tym przypadku trzeba zainwestować w dobrej jakości sprzęt. Jak jednak uporać się z tym wydatkiem?

Górski niezbędnik

Aby dobrze przygotować się na przygodę życia, będziesz zmuszony zainwestować całkiem sporą sumę w wyposażenie górskie. Może ono sięgać nawet 2 000 zł, jeśli decydujemy się na wiele gadżetów. W wielu przypadkach, nie mamy wystarczająco dużych oszczędności, aby zakupić wszystkie niezbędne sprzęty. W takiej sytuacji pomóc może na przykład pożyczka internetowa na Matchbanker.pl. Dzięki tej porównywarce finansowej każdy może znaleźć pożyczkę spełniającą jego osobiste potrzeby.

Podstawą w górach jest porządne obuwie. Z pewnością nie chcesz zacząć swojej wycieczki od skręconej kostki i rezygnacji ze zdobywania szczytów. Niezależnie czy planujesz wyjazd w okresie wakacyjnym czy też zimowym, nie możesz oszczędzać na zakupie przyzwoitych butów.

Całe dnie będziesz spędzał chodząc, przez co będziesz zmuszony nosić swój dobytek na plecach. Warto pomyśleć nad plecakiem, który będzie pojemny, a także wygodny w użyciu. Musisz spakować do niego nie tylko prowiant, ale także zapasowe ubranie i kurtkę przeciwdeszczową, na wypadek pogorszenia się pogody. Pamiętaj, że bagaż ten będzie na twoich plecach przez większą część dnia. Jeśli będzie ci doskwierał dyskomfort, przyjemność chodzenia po górach momentalnie się ulotni.

Jeśli planujesz również spać “na dziko” bądź w schroniskach, dochodzi ci dużo więcej pozycji na liście zakupów. Tego typu nocowanie to niezapomniana przygoda i nieoddzielna część górskich wypraw. Należy mieć ze sobą karimatę i śpiwór, aby razem z innymi podróżnymi spędzić noc w schronisku. Jest to świetne miejsce na zawarcie nowych znajomości, a także wymianę cennych informacji o górskich szlakach.

Dodatkowe gadżety

Poza podstawowym wyposażeniem, istnieje mnóstwo gadżetów dla entuzjastów górskich wypraw. Jeśli zdecydowałeś się na wykluczenie noclegów w hostelach, przyda ci się z pewnością podstawowe wyposażenie kuchenne. Kubek termiczny pozwoli ci na ogrzanie organizmu w trakcie chodzenia po górach, nie tylko odpoczywając w schronisku. Jeśli jednak na twoim szlaku nie ma miejsc, gdzie mógłbyś zagotować wodę, możesz zainwestować w kartusze gazowe, które pozwolą ci na zrobienie herbaty bądź posiłku na ciepło, który doda ci energii na dalszą podróż. Potrzebna będzie ci do tego także kuchenka gazowa. Nie musisz się jednak obawiać dodatkowych ciężarów. Na rynku dostępne są “kieszonkowe” kuchenki gazowe, które mimo iż są niepozorne, mogą zdziałać cuda.

Wybierając się na wakacyjny wyjazd w góry, wielu podróżników planuje spędzać noce w naturze. Aby nie dokładać sobie dodatkowego bagażu w postaci namiotu, można zamienić go na hamak. Doda to niepowtarzalnego uroku, a także odciąży nasze plecy.

A może wypożyczenie sprzętu?

Jeśli nie jesteś w stanie zakupić sprzętu do chodzenia po górach, możesz także zdecydować się na jego wypożyczenie. W znacznym stopniu obniży to twoje wydatki, przez co będziesz miał więcej gotówki do spożytkowania w trakcie wyjazdu. Jest to też świetny sposób na rozpoczęcie górskiej przygody. Jeśli nigdy tego nie próbowałeś i nie jesteś przekonany, że to dla ciebie, warto skorzystać z serwisu oferowanego przez wypożyczalnie sprzętu. Może okazać się, że ta forma spędzania czasu wolnego nie przypadła Ci do gustu. W takiej sytuacji wystarczy zwrócić sprzęt i poszukać nowego hobby. Jeśli jednak szczerze to pokochasz, będziesz miał już wstępne rozeznanie, czego tak naprawdę ci potrzeba, a bez czego możesz się obejść. Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

 

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »