Dolina Mięguszowiecka- Koprowy Wierch- Dolina Hlińska- Dol.Koprowa

Dolina Mięguszowiecka- Koprowy Wierch- Dolina Hlińska- Dol.Koprowa

Koprowy Wierch (słow. Kôprovský štít, węg. Kapor-csúcs, niem. Dillenspitze) – szczyt o wysokości 2363 m n.p.m. w słowackiej części Tatr. Wierzchołek położony jest w bocznej grani odchodzącej od Cubryny w kierunku południowo-zachodnim.

 Trasa wycieczki przebiegała tak: start w Szczyrbskim plesie z parkingu górnego przez dolinę Mięguszowiecką do Popradzkiego plesa. Dalej na górne piętro tej doliny i poprzez próg do dolinki Hińczowej. Stamtąd zakosami na Wyżnią Hińczowską przełęcz i później Koprowym Ramieniem na szczyt Koprowego. Zejście z powrotem na siodło i stąd dolina Hlinską w dół, aż do połączenia z doliną Koprową. Dalej tą doliną aż do ujścia w Podbańskiem. Ponad 24km drogi i 1030m przewyższenia. Z Podbańskiego można dojechać do Szczyrbskiego plesa taxi, jeśli wcześniej sobie zamówimy takowe na parkingu tam. Warto tak zrobić, żeby nie mieć problemów logistycznych.  Szczyt słynie z wybornej panoramy,dlatego jest wart odwiedzenia. Zapraszam do fotorelacji. Opis wypadu jest tutaj. 

Zapraszam do spojrzenia na listę zdobytych szczytów tatrzańskich przez ostatnie dwadzieścia lat łazikowania po nich tutaj.

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

1 komentarz

  1. Mariusz /włóczęga/

    Super wycieczka. Warto znaleść się na Koprowym przy dobrej pogodzie. Zejście Hlińską to też wyjątkowo trafiony wybór. Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »