Ogólnopolska akcja Trasy Magiczne

Ogólnopolska akcja Trasy Magiczne

Właśnie dotarła do mnie  informacja o ciekawej, ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej poszukiwania najciekawszych, najpiękniejszych i najbardziej intrygujących tras weekendowych i wakacyjnych po Polsce. Słowem, tras „magicznych”, które sprawią kierowcy i pasażerom największą frajdę, z obcowania z przyrodą, poznawaniem nowych, interesujących miejsc w kraju, zapoznawania się z historią, czy zabytkową architekturą w Polsce. Zebranie w jednym miejscu najbardziej ekscytujących tras wycieczkowych to dobry pomysł.

Akcja ta skierowana jest głównie do mieszkańców dużych miast, którzy lubią jazdę samochodem i aktywny wypoczynek poza miastem. Do osób, którzy szukają nowych inspiracji na kolejne wycieczki i lubią dzielić się  swoimi  odkryciami z innymi. Do ludzi otwartych na świat, nowe przygody i ciekawe opowieści innych.

Celem akcji jest zebranie informacji o miejscach godnych odwiedzenia w najlepszym źródle, czyli u osób, które odkryły już swoje magiczne trasy, w swojej lokalnej ojczyźnie i zechcą podzielić się nimi z szerszym gronem odbiorców. W ten sposób możemy zjeździć Polskę wzdłuż i wszerz, a najciekawiej zaprezentowane trasy zostaną nagrodzone.

Tak więc każdy z nas może przedstawić swoją ulubioną trasę przy pomocy aplikacji w serwisie stworzonym specjalnie do tego celu, gdzie również będziemy mogli przeglądać trasy dodane przez inne osoby i szukać własnej inspiracji do następnych wyjazdów. Podzielone będą one według regionów i kategorii: rodzinna, szybka, terenowa i edukacyjna. Tutaj można dodawać swoje trasy, Trasy Magiczne. Powinna ona być do pokonania samochodem.

Na Facebooku jest także fanpage akcji.  Do wygrania jest 10 aparatów fotograficznych firmy Sony NEX-F3 i nagroda pieniężna. Więcej o zasadach konkursu przeczytacie tutaj. Akcja ma dwa etapy:

od 1.03 do 15.04 możemy zgłaszać regionalne trasy magiczne, obejmujące jedno województwo, najlepiej wokół miast, ogłoszenie wyników nastąpi 26 kwietnia,

od 10.05 do 10.06 zgłaszamy krajowe trasy magiczne, prowadzące z największych miast  do najpopularniejszych miejsc wakacyjnego wypoczynku Polaków, tutaj ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 21 czerwca.

Akcja Trasy Magiczne będzie relacjonowana na Facebooku, w kampanii w radio TOK FM i Złote Przeboje oraz w serwisie Moto.pl. Na łamach Gazety Wyborczej redakcje na bieżąco będą inspirować czytelników krajoznawczymi odkryciami. Oba etapy będą podsumowane w specjalnych dodatkach gazety i niespodzianki na finał całej akcji. Więcej o całej akcji przeczytacie tutaj, a tu znajdziecie główną stronę serwisu, z przeglądem tras już dodanych.

Myślę, że warto wziąć udział w tej zabawie, podzielić się naszymi najciekawszymi trasami z innymi, a być może znaleźć coś interesującego dla siebie samego wśród dodawanych przez internautów Tras Magicznych. Najlepsze prezentacje zostaną nagrodzone w ramach konkursu, więc to dodatkowa zachęta. Poza tym zwycięskie trasy znajdą się w przygotowanym na zakończenie akcji przewodniku po magicznych polskich trasach. Przewodnik zostanie wydany na początku wakacji. Akcję można na bieżąco śledzić na łamach Gazety Wyborczej.

Ja swoją trasę już dodałem, opisując atrakcje Pienińskiego Pasa Skałkowego, lokalizując wycieczkę wokół Zalewu Czorsztyńskiego. Początek  mojej wycieczki jest w Szczawnicy, po drodze zatrzymuje się w najciekawszych miejscach nad „Morzem Pienińskim”. Zwiedzam więc Szczawnicę, Krościenko, górę Wdżar, ruiny zamku w Czorsztynie, zamek Dunajec w Niedzicy, Sromowce, gdzie nocuje w schronisku. Następnego dnia wyruszam na spływ Dunajcem tratwami, żeby potem wrócić przez Pieniny do Sromowiec, albo trasą górską przez Trzy Korony, albo drogą rowerową przez Czerwony Klasztor. Cały wpis znajdziecie na stronie „Tras Magicznych„, albo tu. Zachęcam do zajrzenia. Z górskim pozdrowieniem…

Marcogor

Zamek Dunajec w Niedzicy

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

2 komentarze

  1. naturysta93

    piękne miejsca 🙂

    Odpowiedz
  2. w$p1erajmy hosp1cja

    Zamek w Nidzicy jest piękny. Koniecznie trzeba też przepłynąć się na drugą stronę – do zamku w Czorsztynie. Cudowna okolica.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »