Pokaz filmu „The Dawn Wall” – 25.10.2018

Pokaz filmu „The Dawn Wall” – 25.10.2018

Szanowni Państwo, 25 października o godz.20.00 odbędzie się jedyny ogólnopolski pokaz filmu dokumentalnego „The Dawn Wall„. Film będzie wyświetlany w sieci kin Multikino w całej Polsce.

W styczniu 2015 roku Amerykanie Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson skupili na sobie uwagę świata, podejmując próbę wspięcia na Dawn Wall – pozornie niemożliwej do pokonania ponad 900-metrowej ściany w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii. Wspinacze zamieszkali w pionowej ścianie na wiele tygodni, wzbudzając przy okazji szalone zainteresowanie światowych mediów.

Dla Tommy’ego Caldwella zmierzenie się z Dawn Wall było czymś więcej niż tylko kolejną wspinaczkową drogą – był to jego życiowy cel, którego realizacja wiązała się z pokonaniem wielu przeszkód. W wieku 22 lat Caldwell został wzięty do niewoli przez rebeliantów w Kirgistanie, krótko po tym stracił w wyniku wypadku wskazujący palec. Te doświadczenia uczyniły go silniejszym. Szukając ukojenia po rozpadzie małżeństwa, skupił się na postawionym sobie celu – Dawn Wall. Balansując na granicy poświęcenia i obsesji, Caldwell i jego partner Jorgeson przez sześć lat pracują nad poprowadzeniem najtrudniejszej wielowyciągowej drogi na świecie. Podczas ostatecznej próby Caldwell staje w obliczu trudnej decyzji – porzucić swego partnera i spełnić swoje największe marzenie, czy zrezygnować z postawionego sobie celu ze względu na przyjaźń?

Zapraszam w imieniu dystrybutorów: Woodpecker Motion Pictures oraz 9th Plan. Miło nam przy okazji poinformować, że w lecie 2019 roku, nakładem Wydawnictwa Stapis (www.stapis.com.pl) ukaże się polska edycja autobiografii Tommy’ego Caldwella „The Push” (pol. tytuł: „Presja”), na podstawie której nakręcono ten film. Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

NAGRODY:
• San Francisco Docfest 2018 Winner Audience Award Best Feature
• SXSW Film Festival 2018 Winner Audience Award Documentary
• Grand Prix XXIII Festiwalu Górskim w Lądku-Zdroju

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »