Wybierz stronę

Sesja ślubna w górach -nowa piękna moda

Sesja ślubna w górach -nowa piękna moda

W górach często spotykam młode pary, zakochanych w sobie ludzi, których nie raz właśnie góry połączyły. I tam wśród pięknej scenerii pogłębiają swoje uczucie, sprawdzają swoje charaktery i swoje zachowania w obliczu trudnych wyzwań. Sam kiedyś przeżywałem takie dni i tygodnie, więc wiem, że góry są najlepszym miejscem do sprawdzania naszych charakterów i pokazania drugiej osobie siły swej osobowości. W górach druga osoba może się przekonać ile jesteśmy naprawdę warci, gdy jest ciężko, a sytuacja czasem zaczyna nas przerastać. Nagłe załamanie pogody, kontuzja, utrata sił i możemy się przekonać, czy możemy wtedy liczyć na naszą drugą połówkę. Od dawna każdemu mówię, że jak chcesz kogoś sprawdzić ile jest wart i czy Cię nie zawiedzie zabierz go w góry na trudną wędrówkę. Tam, gdy zmęczenie sięga zenitu nie można już udawać i poznajemy ludźmi takimi, jakim są naprawdę.

Polana Kalatówki, Tatry

Chodzę już wiele lat po górach i w wielu pięknych miejscach spotykałem pary małżeńskie w czasie sesji ślubnych. Ostatnio stało się to bardzo modne i coraz więcej par chce się poszczycić taką wyjątkową pamiątką z gór. Fotografie zrobione przez profesjonalnych specjalistów, dobrym sprzętem potrafią potem zachwycić każdego i są wspaniałą pamiątką na zawsze, zwłaszcza te wywołane na papierze. Spotykałem już nowożeńców w Tatrach, Karkonoszach, czy Beskidach, jak na przykład na Jaworzynie Krynickiej. Wydaje się, że lokalizacja w wysokich górach, gdzie można pozować na tle strzelistych turni i poszarpanych grani jest najlepszym rozwiązaniem i zarazem najchętniej wybieranym przez pary. Częstym zjawiskiem są też aktualnie oświadczyny w górach. Wiele razy byłem świadkiem takowych w Tatrach, czy to na Rysach, Kościelcu, czy Giewoncie, ale zawsze przewijał się element zaskoczenia.

Pani Młoda na Szrenicy, Karkonosze

Pamiętam pierwszą parę, jaką zobaczyłem na szczycie Szrenicy w Karkonoszach. Zdjęcia tam robione, w przecudnej scenerii i przy słonecznej pogodzie zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. W tym roku zaś spotkałem dwie młode pary na Polanie Kalatówki  w Tatrach, w porze kwitnięcia krokusów. To był fotograficzny strzał w dziesiątkę. Pamiątka, zapewne ciężka do przebicia. Już wcześniej widywałem góralskie pary w strojach ludowych pozujące w dniu ślubu w Dolinie Chochołowskiej, często z użyciem bryczki. Takie lokalne robienie pamiątkowych zdjęć w miejscach słynących ze swej urody i wyjątkowości jest bardzo popularne, lecz teraz ta moda ma coraz więcej zwolenników już chyba nawet w całej Polsce.

para młoda na Polanie Kalatówki

A na pewno wśród ludzi, którzy poznali się i zakochali w sobie właśnie w górach. Jednak młodzi korzystając z przywilejów młodości wpadają na coraz to bardziej szalone pomysły, czy lokalizacje. Ostatnio słyszałem o wspólnym skoku spadochronowym w tandemie. Gdzie te czasy, gdy młoda para jechała do wspólnego zdjęcia do studia fotograficznego, albo co najwyżej szła to jakiegoś uroczego ogrodu z pałacem w tle lub nad oczko wodne, albo peron kolejowy. Wszystko to miało swój urok, ale każdy czas ma swoje wymagania, a obecne pomysły nowożeńców, chcących przebić innych są nieprzewidywalne. Dobrze jest, gdy natrafiają na pozytywny odzew potencjalnych wykonawców, czyli fotografów ślubnych.

nowożeńcy wśród krokusów

Zawodowi fotografowie, którzy starają się wyjść na przeciw coraz to śmielszym oczekiwaniom klientów, sami często wychodzą z ciekawymi pomysłami. Jednym z nich jest fotograf ślubny w Poznaniu. A dokładnie to Agencja Fotograficzna Flash Group, czyli fotograf z zespołem profesjonalistów, ludźmi zafascynowanymi fotografią. Działają na terenie całej Polski, głównie w okolicy Poznania. Od kilku lat zajmują się tworzeniem przekazów wizualnych portretując ludzi, produkty, architekturę i wydarzenia. Z nimi Wasza sesja ślubna na pewno będzie wyjątkowa, czy to w górach, czy w innej wymarzonej scenerii. Miałem przyjemność oglądać ich pracę na żywo i gorąco polecam. Ich fotografowanie naprawdę cieszy, widać było, że dla nich to nie praca, tylko czysta przyjemność. Dajcie ją również sobie, przecież Wasz ślub musi być idealny! Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

1 komentarz

  1. Ilona

    Jestem pod wrażeniem tego tekstu 🙂 To prawda ze w gorach mozna poznac prawdziwy harakter drugiego czlowieka,ze góry zbliżają ludzi do siebie.
    A ostatnio tak modna sesja ślubna w górach to cos pięknego i cudowna pamiątka..jak również zareczyny w górach to chyba najlepszy scenariusz dla ludzi kochajacych góry..cóż dla niektórych pozostanie juz tylko marzeniem…Pozdrawiam

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »