Świat według yeti

Świat według yeti

Dziś chciałem zacytować słowa śp. Piotra Morawskiego, naszego wspaniałego himalaisty, które są mi bardzo bliskie. Wydaje mi się, że każdy z nas ludzi gór przechodzi z czasem taką przemianę. Jego słowa dobrze wyraziły to co nie raz chodzi pewnie wielu z nas po głowie. A zwłaszcza to jedno zdanie:

” Częściej żyjesz, uczysz się i cieszysz w ciągu kilku sekund niż w trakcie całego życia”.

Siedzę na grani i patrzę na człowieka, który siedzi obok mnie. Idzie ze mną od samego wierzchołka. Wiem, że nie powinno go tutaj być. Nie powinno być nikogo oprócz mnie. Nie podejdę, bo jest zbyt daleko, a ja jestem zbyt zmęczony. Nie ma go tak naprawdę. Wstaję. On też. Schodzimy razem. Kiedy zmęczony wpełzam do namiotu, on zostaje na zewnątrz. Kiedy się wychylam na zewnątrz, nikogo nie ma.

Kiedyś wyjeżdżałem w góry i nie mogłem uwolnić się od życia w Wielkim Mieście. Myślałem, tęskniłem. Dwa światy splatały się w jednym. W tym roku ze zdziwieniem zauważyłem, że jestem w górach dla samych gór. Więcej. Kiedy wracam, potwornie brakuje mi gór. A właściwie wszystkiego, co w nich jest. Są takie proste. Nie ma rachunków, nie ma pracy, nie ma przerażającej szybkości dnia powszedniego. Wracam z gór naładowany pozytywną energią, pełen sił do działania. Niestety rozbija się to po spotkaniu z rzeczywistością. Życie pochłania, rozdrabnia, wkręca w swoje tryby. Tylko z drugiej strony, co jest rzeczywistością? Góry? Wielkie Miasto? Czy w ogóle warto zastanawiać się nad tymi sprawami? Lepiej po prostu robić swoje. Czego wszystkim życzę. I jak najwięcej udanych wejść, wspaniałych tras i spokojnych powrotów. Bo przecież robimy to wszystko dla siebie i to od nas zależy, jak wiele radości to nam przyniesie.

Piotr Morawski „Zostają góry”

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »