Time Lapse w Karkonoszach

Time Lapse w Karkonoszach

Odkąd pierwszy raz zobaczyłem timelapse, czyli krótki filmik zrobiony z setek zdjęć, wykonywanych przez kilka godzin, czy dłużej, stałem się fanem tego rodzaju twórczości. To znakomity sposób na ukazywanie piękna krajobrazu górskiego. Zmieniająca się pogoda, oświetlenie, zachmurzenie, wiatr, pora dnia, ukazane na wybranych fotkach, wplecionych potem misternie w film, nieraz z dodaniem odpowiedniej muzyki robi wrażenie na każdym miłośniku piękna i harmonii. Góry ukazywane w tak atrakcyjnym wymiarze są jeszcze bardziej magiczne i pociągające dla turystów. Ci, którzy patrzą na świat przez pryzmat górskich klimatów nie potrzeba przekonywać do tego wyjątkowego piękna, ale Ci, którzy może jeszcze nie są przekonani do cudowności wędrówek po bezdrożach różnych pasm górskich może przekona kolejny filmik w tej technice, który znalazłem. Tym razem możecie zobaczyć magię i niezwykłość Karkonoszy. Wcześniej zachwycałem się już timelapsem z Bieszczad, czy Tatr, co możecie obejrzeć pod powyższymi linkami. Dziś zapraszam na film z miejsc, które miałem okazję zobaczyć na własne oczy w zeszłym roku, może dlatego mój zachwyt nimi jest wciąż świeży.

„Film poklatkowy, fotografia poklatkowa − technika pozwalająca lepiej zobaczyć procesy zbyt powolne dla ludzkiej percepcji. Polega na wykonywaniu zdjęć w (stosunkowo) dużych odstępach czasu a następnie wyświetlanie ich w przyśpieszonym tempie. W ten sposób procesy trwające w rzeczywistości całymi godzinami, czy nawet dniami można obejrzeć w kilkanaście sekund.”

Karkonosze Time Lapse from KontraKolor on Vimeo.

Zdjęcia: Kamil Kasperowicz, Muzyka: Klezmafour „Rübezahl”

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »