Wybierz stronę

Z Czadem w Bieszczadach

Z Czadem w Bieszczadach

Zaczęło się lato i zarazem wakacje. A co za tym idzie wiele rodzin wyjeżdża z dziećmi na wczasy, niektórzy pokazują im góry. Jak zatem przekonać dzieciaki, że warto się pomęczyć pod górę, by zobaczyć wspaniałe widoki ze szczytu, by być blisko natury i przeżyć niesamowite przygody? Motywację możemy przekazać dzieciom różną, ale z pomocą rodzicom wyszło ostatnio wydawnictwo Stapis stawiające mocno na literaturę górską. Wpadła mi właśnie w ręce ich nowa pozycja, książka Magdaleny Prekiel pt. ” Z Czadem w Bieszczadach”. To nietypowy przewodnik dla dzieci, a zarazem rodziców.

To wyjątkowy przewodnik, w którym znalazło się miejsce zarówno na bieszczadzkie legendy, ciekawostki, czy historię, jak i niezbędne informacje, opisy szlaków, zagadki i kolorowanki. Po górach oprowadzi Was przyjazny Czad – rdzenny mieszkaniec najdzikszych gór w Polsce. To mądra, pełna wartościowej i praktycznej wiedzy książeczka, którą z łatwością zapakujesz do plecaka i ruszysz całą rodziną… w Bieszczady. Autorka to matka sześcioletnich bliźniaczek, które kochają góry. 

Z przewodnika Magdaleny Prekiel rodzice dowiedzą się m.in.:

★ jak zachęcić dziecko do chodzenia po górach (praktyczne wskazówki i nietuzinkowe pomysły);
★ jak zachować bezpieczeństwo w górach;
★ które miejsca warto odwiedzić i w jaki sposób zainteresować nimi dziecko (muzea, schroniska, inne atrakcje);
★ jakie szlaki wybierać i gdzie prowadzą (które z nich są odpowiednie dla dziecka, a które wymagają nieco więcej doświadczenia).

A co w książeczce znajdzie dla siebie dziecko?

Kolorowanki, zadania, rebusy, wycinanki, a przede wszystkim… będzie miało okazję poznać Czada i jego ciekawą historię! To sympatyczne i ciekawe stworzenie z pewnością zaskarbi sobie przyjaźń każdego małego czytelnika i zabierze go na wspaniałą wycieczkę, która okaże się niezapomnianą przygodą! To przewodnik inny niż wszystkie. Muszę napisać, że dowiedziałem się z niego kilku rzeczy, o których nie miałem pojęcia, ja doświadczony bieszczadnik… Autorka poleca na przykład, by dzień przed wyjściem na konkretną trasę przeczytać dziecku historyjkę opowiadaną przez Czada. Dzięki temu, będzie wiedziało, co czeka je na drodze.

Pani Magdalena pomysłów ma bez liku, jak zainteresować nasze pociechy, by nie marudziły po drodze na szlaku i nie zadawały niezniszczalnego pytania „daleko jeszcze?”. Także drodzy rodzice kupujcie książeczkę, a nie będziecie żałować. Do nabycia jest w sklepie wydawnictwa Stapis oraz dobrych księgarniach. Dobrze, że ktoś pisze takie ciekawe i nieszablonowe przewodniki z myślą o złapaniu górskiego bakcyla przez najmłodszych turystów. I dobrze, że są tak długie dni, to mam kiedy czytać lektury. Z górskim pozdrowieniem

Marcogor 

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

1 komentarz

  1. Ania

    Świetna pozycja a dzieci mega zadowolone

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »