Wybierz stronę

Zamykają schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Zamykają schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Dla wszystkich tatrzańskich turystów ważna informacja. Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów będzie nieczynne w dniach 27.10.2014 – 19.12.2014 z powodu wymiany urządzeń kuchennych i sanitarnych oraz konieczności przeprowadzenia prac konserwacyjnych – poinformowano na stronie obiektu. Schronisko jest najwyżej położonym schroniskiem w Polsce (1670 m n.p.m.) i uznawane jest za jedno z najpiękniejszych, a także cieszących się najlepszą atmosferą. Posiada 67 miejsc noclegowych dla turystów. Każdy z nas zna to miejsce, jest położone w przepięknej scenerii i jako, że leży blisko kultowej Orlej Perci nieraz ratuje nam życie jako awaryjny nocleg. Więc zapamiętajcie tę datę, żeby nie zostać na lodzie podczas zbliżającej się zimy…

Teraz trochę z innej beczki. Zakończył się tegoroczny plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski”. Najwięcej zaszczytnych, turystycznych tytułów, trafiło na Podhale. To chyba nie dziwi nikogo, bo Tatry są jedyne i niepowtarzalne. Miasto Zakopane zwyciężyło w kategorii  „miejsca niezwykłe”. W kategorii „atrakcja turystyczna” zwyciężyła trasa turystyczna Kopalni Soli Wieliczka z podziemną ekspozycją multimedialną w komorze Kazanów i Lill Górna. Z kolei za najlepsze wydarzenie uznano Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. W kategorii „smacznie i z tradycją – baza gastronomiczna” laureatem został Malinowy Anioł w Zielonkach. Jeśli zaś chodzi o bazę noclegową, to zwyciężył Pensjonat Prezydent w Rabce – Zdroju. Natomiast w kategorii agroturystyka wskazano Gospodarstwo u Majki Biel na Przełęczy Knurowskiej w Ochotnicy Górnej. Miałem tutaj okazję nocować i zdecydowanie polecam to miejsce. Gospodyni Pani Majka dodaje uroku temu miejscu. Małopolską Osobowością Turystyki został Kajetan d’Obyrn, a miejscem z klimatem – Zakopane – czytamy w komunikacie województwa. 

 Małopolska to najatrakcyjniejszy turystycznie region naszego kraju. W 2013 roku odwiedziło go ponad 12,6 miliona gości, a badania ruchu turystycznego wykazują w tym zakresie od lat stałą tendencję wzrostową – zaznaczył Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego. Wszyscy to odczuwamy jadąc w weekend np. do Zakopanego. Okazją do wręczenia nagród były Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się w Białce Tatrzańskiej. To już 15 wspólny plebiscyt Województwa Małopolskiego i Gazety Krakowskiej. Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

źródło: onet.pl

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

2 komentarze

 1. Kasia

  Witaj Marcogor,
  Czy masz może numer kontaktowy do schroniska Pięciu Stawów? Od kilku dni próbuje dodzwonić się na numer podany na ich stronie i jest permanentnie zajęty. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki jak zarezerwować miejsca noclegowe w wyremontowanym schronisku?

  Pozdrawiam.

  Kasia

  Odpowiedz
  • marcogor

   Witaj Kasiu! Niestety nie wiem, co się tam podziało po remoncie z telefonem…spróbuj może na FB ,tam wiele osób pisze, że chodzi do Piatki!

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SUBSKRYBUJ TEGO BLOGA

Oh hi there 👋
It’s nice to meet you.

Sign up to receive awesome content in your inbox, every month.

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »