Wybierz stronę

Biała Woda – Dol.Kieżmarska – Jagnięcy Szczyt

Biała Woda – Dol.Kieżmarska – Jagnięcy Szczyt

Jagnięcy Szczyt (słow. Jahňací štít, niem. Weißseespitze, węg. Fehér-tavi csúcs) – szczyt o wysokości 2230 m n.p.m., najbardziej na północny wschód wysunięty wierzchołek głównej grani Tatr Wysokich (Szalony Wierch znajduje się już w Tatrach Bielskich).

20.08.2006 odbyłem wyprawę na pierwszy ze szczytów Tatr Wysokich od wschodu. Szczyt łatwy, ale trasa na niego długa i wyczerpująca. Dolina Kieżmarska należy jednak do najpiękniejszych w Tatrach, więc się nie dłuży, a otoczenie Zielonego Stawu Kieżmarskiego z wybijającą się nad schroniskiem Jastrzębią Turnia każdego może wprawić w zachwyt. Męczący jest szlak Dolina Jagnięcą i powrót niestety tą samą trasą. Widoki z wierzchołka z jednej strony na Tatry Bielskie zbudowane w większości z białych wapieni murańskich,a z drugiej na ciemne granie Tatr Wysokich robi niesamowite wrażenie poprzez kontrast między nimi. Skaliste, ponure szczyty kontra porośnięte bujną roślinnością wierzchołki Tatr Bielskich. Towarzyszyli mi jak zawsze Amelka oraz Arash i Damiano. Zapraszam do fotorelacji.

Marcogor

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

2 komentarze

 1. Mariusz /włóczęga/

  To piękna trasa. Szkoda, że nie robiłem jej z Wami, ale samotne jej przejście też dało mi wiele radości i satysfakcji.
  Pozdrawiam Was.

  Odpowiedz
 2. Zieloni w podróży

  Jagnięcy mieliśmy okazję już podziwiać podczas wędrówki w Tatry Bielskie i tak jak myślałem, panorama musi być świetna! 🙂 Kolejny cel dopisany do listy. Pozdrawiamy!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SUBSKRYBUJ TEGO BLOGA

Oh hi there 👋
It’s nice to meet you.

Sign up to receive awesome content in your inbox, every month.

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »