Gdzie wyjechać na narty w lutym i marcu?

Gdzie wyjechać na narty w lutym i marcu?

Zima tego roku piękna i śnieżna, jakiej nie było od lat. Wielu zakochanych w górach turystów czeka na takie warunki. Chcą poczuć ciszę i bezmiar potęgi przyrody. Jednak potężne opady i zagrożenie lawinowe spowodowało, że aktywność górska została mocno ograniczona. Co zatem począć przy takich ładnych warunkach śniegowych? Jest przecież coś takiego, jak białe szaleństwo… jak potocznie nazywamy narciarstwo zjazdowe, czy snowboard. Więc czemu nie skorzystać z uroków zimy na stokach? W tym sezonie praktycznie wszystkie są doskonale przygotowane, bo śniegu i mrozu nie brakuje. Od dawna są jednak miejsca, które przyciągają wymagających narciarzy.

GDZIE NA NARTY

Na przykład takie, jakie w ofercie ma znane biuro podróży. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze tereny do uprawiania białego szaleństwa to Alpy i Dolomity, czyli kierunki włoskie, czy austriackie. Również dobrą ofertę dla miłośników narciarstwa mają zawsze Słowacy pod Tatrami, czy czeskie kurorty. Ale coraz częściej polskie ośrodki dorównują tym zagranicznym, a są bliżej i zazwyczaj są tańsze. Choć w ilości tras i możliwości nigdy nie przebiją ofert alpejskich, choćby z racji wielkości Alp i ilości dostępnych stacji narciarskich, wyciągów, kolejek i nartostrad. Ale za luksus nie stania w kolejkach trzeba płacić. Wybór zawsze należy do nas podróżujących.      

WYJAZD NA NARTY- GDZIE? ALPY

Warunki do uprawiania narciarstwa w słynnych kurortach zimowych Włoch, w rejonie Dolomitów należą do najlepszych w Europie. Każdy zapewne słyszał o takich centrach zimowego życia jak Cortina D’Ampezzo, Madonna di Campiglio, Bormio, czy Val di Fiemme albo region Livigno. Także rejony słynnych masywów Dolomitów, Marmolady, Monte Bondone, czy Dolina Aosty, w granicznym paśmie Alp, gdzie z nartostrad można podziwiać masyw Mont Blanc to mekka dla narciarzy.  Duże i popularne ośrodki narciarskie, małe spokojne miasteczka, olimpijskie trasy dla profesjonalistów oraz tereny dla osób zaczynających swą przygodę z nartami, ośrodki przyjazne rodzinom z dziećmi, narciarzom biegowym oraz snowboardzistom sprawiają, że jest to idealne miejsce na wyjazdy na narty. I te setki kilometrów możliwości różnorodnych zjazdów. Podobne genialne warunki zapewni nam austriacka Dolina Stubai w Alpach Stubajskich lub ośrodki w Karyntii.

Szkółka narciarska Sella Ronda

 

WYJAZDY NA NARTY NA SŁOWACJĘ

Kto nie chce jechać daleko może się zdecydować na ośrodki narciarskie u naszych południowych sąsiadów. U podnóży Tatr na Słowacji są wspaniale położone miejscowości jak Stary Smokowiec, Tatrzańska Łomnica, czy Szczyrbskie Jezioro. Małe i klimatyczne kurorty, gdzie nie będzie alpejskiego tłoku i blichtru. A widoki z tras zjazdowych na Tatry też zapierają dech w piersiach. Najdłuższe trasy zadowolą nawet tych wybrednych. Znakomite warunki narciarskie znajdziecie także w Niskich Tatrach. Wspaniałe oferty mają przygotowane dla narciarzy, np. w Liptowskim Mikulaszu, czy Demianowskiej Dolinie. A w pobliżu słynny Aquapark Tatralandia, gdzie możemy wypocząć po trudach całodziennego szusowania.

NA NARTY DO CZECH

Kto ma bliżej może udać się w rejon Karkonoszy. Po czeskiej stronie, np. w Szpindlerowym Młynie znajdzie wiele ciekawych terenów narciarskich przygotowanych także pod mniej zaawansowanych, gdyż góry tu niższe. A sama miejscowość na pewno zauroczy każdego turystę. Nie brakuje tu fantastycznych knajpek, gdzie klimatycznie można spędzić wieczory, albo wygrzać się w aquaparku. Lista kierunków, by posmakować szaleństw na białych puchu jest bogata, a ofert z konkretnymi ośrodkami narciarskimi jeszcze dłuższa. Pełną i dostosowaną pod potrzeby różnych miłośników narciarstwa ofertę możliwości przygotowało też znane biuro podróży, by nam ułatwić planowanie. Zatem wybierajmy wyjazdy na narty nie martwiąc się o nic, skupiając się na maksimum przyjemności. Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

 Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

 

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »