TPN wydał zgodę na bieg granią Tatr w czerwcu 2013 r.

TPN wydał zgodę na bieg granią Tatr w czerwcu 2013 r.

Początek następnego lata przyniesie w Tatrach bardzo ciekawą imprezę – Ultra Bieg Granią Tatr. Odbędzie się w dniu 22 czerwca 2013 r. Tatrzański Park Narodowy wyraził zgodę na organizację biegu, w którym pobiegnie 350 osób. Taki limit uczestników ustanowiono. Zapisywać się będzie można już od 15 stycznia, wpisowe wyniesie prawdopodobnie 150 zł. Biegacze będą musieli zmieścić się w limicie 18 godzin. Żeby mieć szansę na dostanie się trzeba mieć zaliczony bieg górski na dystansie minimum 28 km. Trasa ma liczyć około 70 km i w dużej części przebiegać granią Tatr, również szlakiem granicznym, ale to zobaczycie na załączonym filmie. Przewyższenie wyniesie około +5000 m w górę i  -4900 m w dół, a więc trasa dla prawdziwych twardzieli. W razie niepogody jest opcja trasy alternatywnej. Zapowiada się w każdym razie niezwykle ciekawie. Nie popieram biegania po Tatrach, bo trudno wtedy uchwycić ich piękno, ale jeśli propaguje to zdrowy tryb życia, to czemu nie?  Na pewno warto tam być i kibicować wyczynowcom.

Marcogor

a tu jej profil

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

1 komentarz

  1. kazik

    Szanowni organizatorzy, uważam że 28 km to za mało.I nie chodzi tu nawet o dystans, ale te przewyższenie. Warto też zaznaczyć w regulaminie limit czasu na konkretnym /-ch/ punktach. Np. na Hali Ornak po 25 km. Proszę prześledzic zeszłoroczny bieg Marduły MP w Skyrunningu.Tam limit był na Kasprowym 200 minut. Chciejstwo wystartowania to za mało. Bezpieczeństwo przede wszystkim.Pozdrawiam

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »