Wybierz stronę

Emocje w górach, a nawet miłość

Emocje w górach, a nawet miłość

Dziś troszkę inaczej o górach. Z humorem, czy też powagą, zależy zapewne od naszej wyobraźni. Bo, że góry to miejsce magiczne, cudowne i niezwykłe na całym swiecie, w każdym miejscu naszego globu to wie każdy turysta. Nie muszę przekonywać, że górska kraina wyzwala w nas niesamowite uczucia, zachwytu, emocji, tęsknoty, zadumy, oczarowania. Ile to razy zachłysnęliśmy się nieodgadnionym klimatem gór, będąc w jednym, czy drugim pasmie górskim? Jak często magia, czar, urok tego świata, jakby z bajki, ale też czasami bardzo realnego, aż ocierającego nas o śmierć oczarowało nas bez pamięci? Jak wiele razy towarzyszyło nam w górach cierpienie, wysiłek, aż do utraty tchu, zniecierpliwienie, ból z wycofu, albo odwrotnie nadzieja i moc, która pozwalała przezwyciężyć wszystkie nasze słabości i dodawała sił. Nieraz górski szlak łączy nawet dwie spokrewnione dusze na całe życie.

górski szlak nieraz łączy dwie spokrewnioje dusze, w Karkonoszach też

górski szlak nieraz łączy dwie spokrewnioje dusze, w Karkonoszach też

Ludzkie uczucia są więc nierozerwalnie związane  z górami, bo tam życie także toczy się naprawdę, choć nieraz po przekroczeniu ich granic wydaje się nam, że wstąpiliśmy na scenę jakiejś baśni, w której gramy główne role i zakończenie musi być pozytywne. W świecie gór również uczucie miłości może się pojawić z nienacka i zawładnąć naszym sercem na długo. Piękna sceneria, wyluzowanie i pozytywne nastawienie do świata sprzyja przecież otwarciu się na drugą osobę i kontakty z bliźnimi. Już powiedziałem kiedyś w wywiadzie, że góry to doskonałe środowisko do zakochania się i znalezienia swej drugiej połówki. Bo tutaj nikt niczego nie udaje, pozostaje sobą, na inne zachowania i gierki po prostu nie ma się sił. Ja swoją miłość także odnalazłem w górach, bo tu możemy spotkać przecież osobę o podobnej pasji. A nic tak nie łączy jak wspólne zainteresowania… Uczucie zwykle spada na nas, jak grom z jasnego nieba, a to górskie niebo bywa wyjątkowe! A na deser dziś przygotowałem dla was erotyk górski znakomitego autora Lecha Kamińskiego:

w bajkowej krainie każdy może się zakochać, w jesiennych Karkonoszach także

w bajkowej krainie każdy może się zakochać, w jesiennych Karkonoszach także

Zapomniałem Twoje imię

była przecież miłość
dla mnie najważniejsza
zdarzyło się i była
gdyż góry i las
potok pstrągami szumiał
gdzieś w doliny pośpiesznie
po drodze kamienistej
daleko wśród gór wysokich

byłaś ty
jak ułuda czy zjawa
a przecież się zdarzyło
wbrew sobie wbrew nam
czar lasu i gór

kto zawinił
że zapanowały zmysły
że rozsądek i umysł się zapodział
zasnęła wola świadomość
sex szalony

zapomniałem twoje imię
pozostałaś gdzie potok i las
pozostał na zawsze czar
z sobą cząstkę zabrałem
zachowałem

twoje imię…
wiem

górska droga, tutaj karkonoska czasami może być wspólna dla drugiego wędrowca

górska droga, tutaj karkonoska czasami może być wspólna dla drugiego wędrowca

Na koniec jeszcze jedna sprawa. Jeśli ktoś niestety uległ wypadkowi, np. w górach i ma problem z wypłatą odszkodowania, lub sprawa się przeciąga może skorzystać z usług w zaprawionej w takich bojach Kancelarii Lex, którą znajdziecie tutaj http://www.polisolokaty.com/. Czasem warto skorzystać z pomocy prawnej, gdy wydaje się nam że już wszystko stracone. Firma poprowadzi też nam wiele innych spraw związanych z walką z silniejszymi zazwyczaj potentantami, polecam ich usługi. Z górskim pozdrowieniem

Marcogor 

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

4 komentarze

 1. Dorota

  Jestem oczarowana tym wpisem. Tyle w nim pięknych emocji, dotarcia do głębi … Faktycznie idelne miejsce na miłość, można się rozmarzyć

  Odpowiedz
 2. Stasiu

  …A co z takim, ostatnim już zielonym, dobrym smokiem, dla którego ulubioną krainą są góry?… Czy istnieją jeszcze inne smoki, a może i smoczyce w tej krainie? :-))

  Odpowiedz
  • Sylwia30

   Smoku wybieram się pierwszy raz na Kasprowy zimą. Z racji braku doświadczenia chcialabym wybrać się z przewodnikiem, przeszkolenie z rakow, czekanów, itd. Muszą zebrać się min 2 os. Jeśli byłbyś zainteresowany proszę o kontak 20Sylwiak@wp.pl.

   Odpowiedz
 3. Konrad

  Tęsknię za taka pogodą! 😉

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SUBSKRYBUJ TEGO BLOGA

Oh hi there 👋
It’s nice to meet you.

Sign up to receive awesome content in your inbox, every month.

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »