Wschód słońca na Sokolicy i dalej aż na Trzy Korony

Wschód słońca na Sokolicy i dalej aż na Trzy Korony

W  jeden z pięknych majowych dni za namową pewnego górołaza postanowiliśmy wybrać się na znany wszystkim szczyt Sokolicy w Pieninach Właściwych, żeby podziwiać stamtąd wschód słońca i znaleźć się przez chwilę ponad chmurami i porannymi mgłami. Wyruszyliśmy więc w nocy do Krościenka i stamtąd przez przełęcz Sosnów jeszcze przed świtem zawitaliśmy na wierzchołek Sokolicy. Byliśmy sami! Do woli mogliśmy w ciszy delektować się widowiskiem jakim obdarzyła nas natura. A było na co patrzeć, co widać na zdjęciach. Szczególnie pięknie prezentowały się o poranku Tatry. Jako, że pora była wczesna naładowani pozytywnymi emocjami ruszyliśmy dalej, żeby przez Czertezik i Bajków Groń dotrzeć na Trzy Korony, aby nadal podziwiać niesamowite tego dnia panoramy Tatr.

Później skierowaliśmy się dalej na przełęcz Szopka i przez Macelak dotarliśmy na cudowne o tej porze roku łąki na Majerzu, skąd roztacza się niesamowita panorama Tatr, zalewu Czorsztyńskiego i zamków nad nim.  W Czorsztynie- Nadzamczu zwiedziliśmy jeszcze ekspozycję w pawilonie Pienińskiego Parku Narodowego, aby w końcu po zarwanej nocy i wielu godzinach wędrówki zakończyć ją na przełęczy Snozka. Takich wypraw nie zapomina się nigdy. Zobaczyć morze mgieł przewalających się pod nami i płynących w zakolach Dunajca- bezcenne! Naprawdę warto poświęcić noc i już o 2h wyruszyć na szlak, żeby zdążyć przywitać słoneczko zanim wstanie. Chyba nie trzeba będzie nikogo namawiać do tego, po obejrzeniu fotorelacji. Towarzyszyli mi jak zawsze niezawodna Amelka, Daniel oraz Wiktor. Zapraszam, a tu graficzny opis nocnej wycieczki na Sokolicę. Majowe wyjście na Trzy Korony i nie tylko znajdziecie tutaj.

Marcogor

 

 

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

2 komentarze

  1. Ela

    Pięknie!

    Odpowiedz
  2. Mirka

    echhh… magicznie… tylko tyle…

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »