Wybierz stronę

Dlaczego się wspinamy

Dlaczego się wspinamy

„Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy”

Greg Child

Kocham słońce, morze, plażę,
Ale góry… o nich marzę…
Te wędrówki górskim szlakiem,
Są mym szczęściem, dobrym znakiem.
A potoki i doliny,
W nich się kocham, bez przyczyny.


Co polany w sobie mają?
Bez przyczyny zachwycają.
Morskie Oko śle ukłony,
Czarny Staw jest wyżej położony.
Piękne wokół ma oblicze,
Ile szczytów, niechże zliczę….
Chyba każdy ma w zamiarze,
Być na szczycie swoich marzeń.
Chcę się wdrapać hen do góry,
Sięgać głową białej chmury.
A gdy idziesz pewnym szlakiem,
Krok po kroku, znak za znakiem.
To odkryjesz piękną sprawę –
…przed oczyma masz Siklawę
To wodospad masz tatrzański,
Piękny, duży, wielkopański.
Z wielką siłą z góry spada,
Niczym wielka estakada.
A jaskinia Mylna, Mroźna,
Wcale nie jest taka groźna.
Warto zajrzeć do jej wnętrza,
Swym urokiem nas zachęca.
Zatem mówię… moi mili…
Jak nie kochać każdej chwili
Tam spędzonej pośród szczytów,
Serce rośnie od zachwytu!
autor nieznany

nasze ukochane Tatry

nasze ukochane Tatry

A przy okazji polecam poręczne w górach i zgrabne portfele z firmy http://www.sakolife.pl/.

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

1 komentarz

  1. Crie uma conta pessoal

    Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się moja twórczość i znalazłeś tu coś inspirującego oraz chcesz docenić mój wkład pracy, możesz postawić mi kawę :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

Pasma Górskie

Translate »