Wybierz stronę

Przebudźmy się

Przebudźmy się

Mając duszę szlachetną i dobrą – powinieneś być szczęśliwy. Piękno nie jest wypisane na twarzy, piękno jest światłem w naszym sercu… to skrawek nieba niewidzialny dla oczu.

Najmilsza rzecz na świecie to twarz drugiego człowieka, a na niej uśmiech, szczery i miły, gest pokoju, życzliwości. Po prostu – taki prosty. W życiu trzeba mieć odwagę, aby obronić swoje marzenia, granice i wartości, nie po to, aby udowodnić coś innym, ale po to, aby być w zgodzie z samym sobą.

Dotąd żyłem, jak na skrzyżowaniu, z którego było widać różne przyjemne i malownicze perspektywy. Mogłem iść w dowolnym kierunku. Tysiące możliwości, bo za każdym zakrętem był następny, z równie interesującymi widokami na przyszłość. Teraz odsłaniała się przede mną tylko jedna droga. Oby ten etap w naszym życiu nastąpił jak najpóźniej…, jeżeli w ogóle…, niech meandryczny świat nie zamienia się w nudną uliczkę…

Zalew Czerniański, Beskid Śląski

„Po raz pierwszy w życiu było mi wiosną tak ciężko i samotnie. Już wolałbym trzy razy z rzędu przeżyć luty” /H.Murakami/

Czasem warto przejść się brzegiem własnego życia, uchylić drzwi duszy, by mogło wkraść się słońce. Niech każda mijająca chwila będzie pięknym Podarunkiem losu, która przyniesie to co najlepsze, nadzwyczajne po prostu.

I dobrze jest pamiętać, że w życiu nic nie dzieje się bez przyczyny… Wszystkie Nasze kroki są po to, żeby Nas kształtować każdego dnia... Szczęście nie jest rezultatem tego co zdobywamy, ale tego co dajemy. Żeby docenić dźwięk, powinien on być poprzedzony ciszą…  Żeby zrozumieć ciszę, musisz długo rozmawiać z samym sobą… W każdym mo­men­cie nasze­go życia jedną nogą tkwi­my w świecie baśni, a drugą w ot­chłani piekieł (P. Coelho).

Kaskady Rodła, Beskid Śląski

Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi.  Jeśli umiesz patrzeć, to cały świat jest ogrodem. Przypadki nie istnieją. Wszystkie rzeczy, które się zdarzają, zdarzają się w jakimś celu. Mądre słowa są ozdobą ust…, mądre myśli klejnotem duszy. W życiu nie chodzi o to, jak mocno możesz uderzyć, ale o to, jak mocno możesz dostać i dalej iść do przodu.”/Z filmu „Rocky”/. Życie jest tańcem – do którego muzykę sami układamy. Ułóż najpiękniejszą muzykę do tańca Twojego życia! Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł – lecz ich serce jest bezpiecznym portem Dla wszystkich . /Phil Bosmans /

I tego się trzymajmy! Zebrałem dla Was te myśli, by było nam wszystkim łatwiej, w tym trudnym czasie! Pozdrawiam

Marcogor

 

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »