Wybierz stronę

Jedziesz na wakacje? Po co Ci ubezpieczenie turystyczne?

Jedziesz na wakacje? Po co Ci ubezpieczenie turystyczne?

Bilety zakupione, walizka spakowana, świetny humor dopisuje? Wreszcie nadszedł czas upragnionych wakacji. Nikt z nas nie zakłada, że błogi odpoczynek może zakłócić zepsuty samochód, zagubiony bagaż, kradzież, czy choroba. W takim momencie warto mieć przy sobie ubezpieczenie turystyczne.

Jakie są zalety posiadania ubezpieczenia turystycznego?

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

 • zapewnia bezpłatną pomoc medyczną,
 • ubezpieczyciel zorganizuje transport medyczny do kraju,
 • polisa pokryje zwroty za spowodowane szkody,
 • otrzymamy odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu,
 • możemy liczyć na bezpłatną rehabilitację,
 • w razie potrzeby pomoże nam wyspecjalizowana ekipa, np. podczas wypadku w górach,
 • otrzymamy zastępcze auto, pomoc kierowcy, prawnika lub tłumacza,
 • pozwala zakupić niezbędne rzeczy, kiedy zagubimy bagaż,
 • zapewni zwrot kosztów skradzionego nam komputera czy aparatu za granicą.

Ubezpieczenie turystyczne warto mieć zawsze przy sobie niezależnie od tego, gdzie się wybierasz na wakacje. Góry? Polskie morze, albo Bułgaria i Złote Piaski (o atrakcjach przeczytasz na polisaturystyczna.pl)

Wypadki chodzą po ludziach

Jest wiele przypadków, kiedy nawet doskonale zaplanowany wyjazd skończył się koniecznością pobytu w szpitalu. Pogryzienie przez egzotyczne owady, zatrucia pokarmowe, kontuzje nogi czy ręki.. Na szczęście dzięki wykupieniu dobrej polisy ubezpieczeniowej nie płacimy za pobyt w prywatnej klinice, leki, pomoc tłumacza, przedłużony za względu na leczenie pobyt w hotelu, czy przewóz specjalistycznym transportem medycznym do Polski.

Nie musimy się też zamartwiać, kiedy nasze dziecko zbije szybę, zniszczymy narty. Dobre ubezpieczenie turystyczne od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym – OC zapewni nam zwrot kosztów w razie niespodziewanych zdarzeń.

Podstawą jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW. Dzięki niemu możemy liczyć na bezpłatny transport do domu, rehabilitację, pokrycie kosztów zabiegów, a także odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

Warto też skorzystać z polisy turystycznej i rozbudowanej usługi assistance. Nie straszna nam będzie awaria auta, gdyż możemy liczyć odholowanie samochodu do mechanika, pojazd zastępczy, pomoc kierowcy, prawnika czy tłumacza. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz podróżnicze ubezpieczenie online na https://kalkulator.polisaturystyczna.pl.

Kiedy w podróż udaje się dziecko lub młody człowiek dobrze skorzystać z polisy, która zapewni zwrot kosztów w razie kradzieży sprzętów elektronicznych, np. laptopa, telefonu, czy zagubienia bagażu. Wniosek z tego jeden ubezpieczenie turystyczne jest niezbędnym elementem każdego wyjazdu. Z górskim pozdrowieniem…

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

2 komentarze

 1. Agnes Agnieszka

  Pomocny post zawsze być przezornym aby uniknąć nie potrzebnych nie mi lych sytułacji

  Odpowiedz
 2. Emilia

  Świetny tekst, zawsze warto brać ubezpieczenie, bo tak naprawde nigdy nie wiadomo co i gdzie kogo może spotkać. My zawsze wykupujemy ubezpieczenia jeśli gdzieś wyjeżdżamy.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »