Wybierz stronę

Ranking schronisk górskich

Ranking schronisk górskich

Portal kraków.naszemiasto.pl po raz drugi zorganizował plebiscyt na najlepsze schronisko górskie Małopolski. Internauci mogli głosować przez miesiąc do 24 października. Wiem, że to tylko zabawa i każdy z nas ma swoje ulubione miejsce, ale w tym rankingu wygrała Bacówka pod Bereśnikiem, która dostało prawie 16 tysięcy głosów. Wielkie brawa dla gospodarzy tej skromnej chaty w Beskidzie Sądeckim, niedaleko od Szczawnicy, którą miałem okazję odwiedzić tylko raz. Drugie miejsce zajęło Schronisko na Magurze Małastowskiej, bardzo bliskie memu sercu z powodu bliskości od mego domu. To było przecież pierwsze takie miejsce jakie odwiedziłem w górach.

Kolejna lokata przypadła Schronisku na Głodówce w Tatrach. Ja bije brawa za pomysł, który ma w końcu promować te miejsca – schroniska, gdzie pracują ludzie w większości życzliwi i przyjaźni turystom, pracujący nie raz od rana do wieczora bez odpoczynku. Rozmawiałem w tym roku z panią prowadzącą schronisko na Błatnej i opowiedziała mi trochę o ich pracy świtu do nocy, przez 7 dni w tygodniu, czasami bez wolnego przez wiele dni w roku. Jeśli zdarzy się, że coś jest nie tak, to nie złorzeczmy im tylko bądźmy wyrozumiali, bo pracują tam ludzie, którzy chcą nam przeważnie pomóc, jeśli mogą i sił starcza. Chwała im za to.

Moim ulubionym schroniskiem jest to w Dolinie Roztoki w Tatrach z powodu niepowtarzalnego klimatu jaki tworzą młodzi gospodarze i ich synek Bolek. Ale ilu ludzi, zapewne tyle będzie opinii, podzielcie się nimi w komentarzach.

Ranking schronisk górskich, pierwsza dziesiątka:

1.Bacówka pod Bereśnikiem – 15743 głosy

2.Schronisko na Magurze Małastowskiej – 14581

3.Głodówka w Tatrach – 3371

4.Schronisko w Dolinie 5 Stawów Polskich – 3130

5.Chatka pod Niemcową – 2053

6.Schronisko w Dolinie Roztoki – 1934

7.Schronisko na Polanie Chochołowskiej – 1424

8.Murowaniec w Tatrach – 1157

9.Markowe Szczawiny – 1021

10.Gorczańska Chata – 986 głosy

Marcogor

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

1 komentarz

  1. schroniska górskie

    Jestem ciekawa kryteriów jakimi się kierowano, bo np Dolina 5 stawów moim zdaniem powinna być ciut wyżej ;]

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »