Wybierz stronę

Pasja górska

Pasja górska

Po co chodzimy w góry? Po co zdobywamy szczyty? Przewodnik, alpinista, turysta – każdy z nich ma inne cele w górach. Przewodnik prowadzi w świat gór innych ludzi. Alpinista wspina się na szczyty dla własnej satysfakcji. Turysta poznaje góry. Motywacja każdego z nich jest inna. Istnieje jednak między nimi, ich stosunkiem do gór, wiele wspólnych pierwiastków. Między innymi jest to zamiłowanie do przebywania w górach. Fascynacja górami przejawia się różnorodnością odczuć. Ludzie gór na swój sposób odkrywają ich urok. Każdy z nich ma jakąś misję do spełnienia.

Ich zachwyt jest brzemienny i płodny w myśli, nad którymi warto się zastanowić. Czytając te myśli możemy niejako spojrzeć na góry innymi oczyma. Możemy odkryć własny cel przebywania, sens bycia w górach.  Sztuką jest opowiadanie o górach w taki sposób, aby wzbudzić wśród słuchaczy zainteresowanie, ukształtować w nich postawę szacunku, zaszczepić romantyzm gór. Warto przekonywać innych, że góry mogą być sposobem na życie, i to nie tylko dla wybranych. Raz zaszczepiona pasja pozostawi w duszy takiej osoby ślad na całe życie, co sprawi, że góry nie będą jej nigdy obojętne. Dzięki górom człowiek staje się lepszy, bardziej wrażliwy na piękno tego świata.

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

3 komentarze

 1. Tomek

  Ja chodzę po górach głównie z powodu ich piękna i możliwości wytchnienia, wyciszenia. Wyłączam telefon, wybieram mało uczęszczane szlaki i relaksuje się na kolejny powrót do życia na całego 🙂

  Odpowiedz
 2. Gabrysia

  Bo pokochałam…

  Odpowiedz
 3. Ferrata

  Wypożycz markowy, bezpieczny i sprawdzony sprzęt na Via Ferraty. Skorzystaj z oferty i promocji największej wypożyczalni sprzętu.
  Wypożyczalnia sprzętu górskiego i turystycznego w Park Narodowy Słowacki Raj
  http://www.viaferratakysel.sk

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »