Fitness, czyli czy warto trenować kondycję w domu

Fitness, czyli czy warto trenować kondycję w domu

W obecnych czasach ludzie żyją bardzo aktywnie. Bardzo wiele osób uprawia sporty, jeździ na rowerze, biega, chodzi na basen, czy codzienne spacery. Licznie również odwiedzamy wszelakie siłownie, albo ćwiczymy sami  w domu na różnych stacjonarnych sprzętach. Wielu z nas potem, wytrenowani i w świetnej kondycji wyruszamy na wędrówki górskie. Trening czyni mistrza, wiadomo to nie od dziś, o formę powinniśmy dbać więc cały czas. Moja praca zawodowa wymaga wiele chodzenia, poza tym często staram się jeździć na rowerze i biegać krótkie dystanse. Większość weekendów spędzam zaś w górach, a przynajmniej jeden dzień w tygodniu. Na siłownie nie ma już czasu, ale są przecież aktualnie dostępne różne urządzenia do treningów w domu. Czy warto trenować kondycję w domu? Co o tym myślicie? Ja czas znajduje na to tylko w zimie, gdy rzadziej wychodzę z domu. Do dyspozycji domowej mamy przecież teraz stacjonarne rowerki, bieżnie, czy nawet mniejsze atlasy.

Są też bardziej skomplikowane sprzęty, w które możemy się zaopatrzyć do domu za niewielkie pieniądze. Ciekawy np. jest steper skrętny z linkami. Jak żadne inne urządzenie fitness modeluje mięśnie nóg, talii a także pośladków, a to wszystko dzięki wielopłaszczyznowym ruchom urządzenia – jak podczas jazdy na nartach, rolkach czy łyżwach (skręty boczne). Dodatkowo dzięki linkom możesz ćwiczyć także mięśnie ramion i rąk. Podczas wykonywania ruchu wertykalnego – ćwiczone są mięśnie pośladkowe, natomiast przy ruchach bocznych – wzmacniają się zewnętrzne i wewnętrzne mięśnie ud, mięśnie skośne oraz mięśnie brzucha. Dzięki temu uzyskasz smukłą wysportowaną sylwetkę oraz poprawisz kondycję i samopoczucie. Dzięki ruchom w wielu kierunkach ćwiczenia na urządzeniu są niezwykle efektywne! Dzięki zintegrowanemu komputerowi masz pełną kontrolę nad programem swojego treningu, łatwo policzysz także spalone kalorie. Komputer wyposażony jest w duży czytelny wyświetlacz LCD.

Inną opcją do ćwiczeń nóg, które są dla mnie najważniejsze w kontekście wielogodzinnych wycieczek jest platforma wibracyjna. Np. platforma wibracyjna Crazy Fit Massage, która została zaprojektowana specjalnie dla osób mało aktywnych, nie lubiących długich wyczerpujących treningów, jak również dla osób nie mogących intensywnie ćwiczyć z powodu kontuzji lub innych schorzeń uniemożliwiających wyczerpujący i męczący tradycyjny trening. Platforma wibracyjna to nowy system treningu z wykorzystaniem oscylacyjnych drgań mechanicznych. Podczas wibromasażu wibracje przenoszone są na całe ciało, dzięki temu mięśnie w szybkim tempie za sprawą odruchów skurczowych podnoszą swoją kondycję, dużo skuteczniej niż w przypadku ćwiczeń tradycyjnych. Urządzanie posiada skuteczne 3 programy: odchudzający, zdrowotny i regenerujący: wzmacnia i regeneruje organizm, poprawia krążenie, dobrze działa na stawy i ścięgna.

Ciekawym urządzeniem jest także AB Circle Pro – niesamowity przyrząd do modelowania sylwetki i treningu mięśni brzucha wykorzystujący ruch wahadła i cyrkla. A ja niestety mam też brzuszek… Dzięki innowacyjnej metodzie, wprawiając swoje ciało w ruch wahadłowy pod określonym kątem, bardzo intensywnie i skutecznie napinasz wszystkie rodzaje mięśni brzucha, nóg i pośladków. Pracują wszystkie rodzaje mięśni. Przyjemny trening w dowolnym tempie kształtuje mięśnie zewnętrznych i wewnętrznych części ud, oraz modeluje i wzmacnia pośladki i plecy. Mięśnie brzucha są cały czas idealnie napięte. Chyba muszę sam wypróbować! Brzuszek też przeszkadza w chodzeniu po górach!

Wszystkie te sprzęty oraz wiele innych artykułów z całego świata możecie nabyć w sklepie importmania.pl . Importmania to sklep internetowy, prowadzony przez firmę Tiscali z Koszalina. Znajdziecie tu również artykuły biurowe, urządzenia kosmetyczne, artykuły zoologiczne, przydatne do auta, domu i ogrodu, a nawet asortyment oświetleniowy oraz oczywiście wspomniane urządzenia fitness, które mogą przydać się każdemu z nas. W końcu nie młodniejemy, może warto zainwestować w siebie i własne zdrowie. Przyszła długo oczekiwana ciepła wiosna, więc wszyscy staramy się spędzać czas wolny na świeżym powietrzu. Ale na wypadek niepogody, zamiast leżeć przed telewizorem możemy poćwiczyć w domu.  Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »