Szlaki Polski – twój przewodnik po trasach turystycznych naszego kraju

Szlaki Polski – twój przewodnik po trasach turystycznych naszego kraju

Niedawno ukazał się nowy przewodnik „Szlaki Polski”, wydany w formie pięknego albumu. Zawiera mnóstwo pięknych zdjęć oraz opisy tras po najciekawszych rejonach turystycznych naszego kraju. Są tu podane warianty wycieczek pieszych, rowerowych oraz samochodowych. Najciekawsze jest to, że okładce przewodnika, a także na jego pierwszej stronie widnieje moja osoba. Wydawnictwo wykorzystało stare zdjęcie sprzed kilku lat, które trafiło do banku zdjęć, a autorem którego jest mój dawny górski kompan i znakomity fotograf z Gorlic. Tym samym, nie spodziewając się niczego takiego mój wizerunek stał się rozpoznawalny. Sam kiedyś byłem współautorem kilku rozdziałów mini przewodnika o Bieszczadach, wydanego przez Wydawnictwo Bezdroża. Moja podobizna jest też uwieczniona na ostatniej stronie przewodnika Pascala o Tatrach. Wydaje mi się więc, że wszystko idzie w dobrym kierunku i znajomość mego bloga również wzrasta, co mnie najbardziej cieszy, bo uwielbiam dzielić się moją pasją! 

Książka Szlaki Polski omawia najważniejsze, najciekawsze i najpopularniejsze polskie szlaki tematyczne, zarówno kulturowo-historyczne, jak i turystyczno -rekreacyjne, dzięki którym można w atrakcyjny sposób poznać historię i kulturę różnych regionów naszego kraju, a także aktywnie wypocząć w jego najpiękniejszych zakątkach. W albumie zaprezentowane są szlaki piesze, rowerowe, samochodowe, kolejowe, kajakowe i żeglarskie. Każda trasa zawiera schematyczną mapkę ułatwiającą planowanie podróży oraz podstawowe informacje praktyczne. 

Majestatyczne góry, bałtyckie plaże, parki narodowe i krajobrazowe, sielskie pejzaże, stare zamczyska, malownicze latarnie morskie, obiekty wpisane na listę UNESCO. To wszystko można znaleźć na szlakach, które zaprezentowano w książce. Spośród bogactwa polskich tras turystycznych autorka Iwona Baturo wybrała kilkanaście – zarówno pieszych, jak i samochodowych – prowadzących przez ciekawe tereny, do niezwykłych miejsc i zabytków. Pozwalają one zaplanować niezapomniany weekend lub wakacje. 

Większość opisanych tras w książce to szlaki długo- albo średniodystansowe. Są one ponadregionalne, a ich pokonanie w całości wymaga kilku lub kilkunastu dni. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by włączyć się na taką trasę w dowolnym miejscu lub dowolnie ją modyfikować –  choćby łącząc z innymi szlakami, w zależności od potrzeb i zainteresowań. Zapraszam do odkrywania bogactwa przyrodniczego i krajoznawczego naszego kraju. Przeczytacie tu np. o Głównym Szlaku Beskidzkim, czy Sudeckim, Szlaku Orlich Gniazd, Szlaku Zamków Piastowskich, czy Drodze św.Jakuba, a także o Szlaku Architektury Drewnianej oraz po Krainie Wygasłych Wulkanów. Cudne szlaki Polski czekają. Wiosna nadchodzi szybkimi krokami, czas wkrótce wyruszyć w drogę! Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »