Wybierz stronę

Miłośnicy górskich wędrówek i amatorzy sportów zimowych pomagają bezdomnym w Poznaniu

Miłośnicy górskich wędrówek i amatorzy sportów zimowych pomagają bezdomnym w Poznaniu

Właśnie ruszyła wspaniała akcja pomocowa, w którą i ja chcę się włączyć i wspomóc ją chociaż nagłośnieniem sprawy. Mądrzy ludzie wpadli na pomysł, że my górołazi możemy wspólnie pomóc bezdomnym, którzy najtrudniejszy okres przeżywają w zimie. Zachęcam zatem do przyłączenia się do akcji i wspomożenia potrzebujących w miarę możliwości. Ruszyła zbiórka używanej odzieży technicznej: outdoorowej, narciarskiej, snowboardowej. Pomoc zostanie przekazana osobom bezdomnym. Zbiórka potrwa do 20 grudnia!

Jakie rzeczy można przekazać na zbiórkę? Używaną odzież outdoorową, narciarską i snowboardową: ocieplane kurtki, spodnie, bluzy, bieliznę termiczną, buty, czapki a także śpiwory, termosy, menażki.

Zima to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych. Niskie temperatury, zimny wiatr, opady deszczu i śniegu wymagają odpowiedniej odzieży, która pozwoli im przetrwać na dworze lub w prowizorycznych schronieniach. Warunki te doskonale spełnia outdoorowa odzież techniczna noszona przez miłośników górskich wędrówek i sportów zimowych. Wielu z nich tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu rusza na zakupy nowego sprzętu. Stare i nieużywane już modele mogą przekazać najbardziej potrzebującym.

 Chodzimy po górach, nasi znajomi uprawiają zimowe sporty i wiemy, że kupowanie nowej odzieży i sprzętu potrafi wciągnąć. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów i innowacji, które mają nam zapewniać coraz większy komfort użytkowania. Skutek tego jest taki, że na dnie szafy mamy kilka zapomnianych kurtek lub kompletów bielizny termicznej z dość niewielkimi śladami użytkowania. Jednocześnie bardzo bliskie są nam ideę zrównoważonego rozwoju i zero waste. Stąd pomysł, aby dać nieużywanej odzieży outdoorowej drugie życie i przekazać ją naprawdę potrzebującym – mówią organizatorki zbiórki.

Zbiórka powstała z inicjatywy założycielek górskiej marki Level, która jest przyjazna środowisku i zaangażowana społecznie. Tworzone przez firmę notesy i plakaty powstają we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami i z ekologicznych materiałów.

 Dary zostaną przekazane poznańskiemu Stowarzyszeniu Pogotowie Społeczne (https://www.facebook.com/pogotowiespoleczne/). Organizacja ta prowadzi m.in. program streetworkingu, w ramach którego wolontariusze codziennie patrolują miejsca, w których przebywają i nocują bezdomni, nawiązują i podtrzymują z nimi kontakt, udzielają pomocy, która ma zwiększać ich szanse na integrację społeczną i zawodową. Część odzieży i sprzętu zostanie także przekazana osobom przebywającym w Schronisku dla Bezdomnych.

Więcej informacji na temat zbiórki i miejsca odbioru odzieży znajduje się pod linkiem: www.facebook.com/whatsyourLEVEL/ a także pod adresem level.kontakt@gmail.com i  numerem 691 644 654. Zbiórka potrwa do 20 grudnia 2019 roku. Zbiórka została oficjalnie zarejestrowana na stronie zbiorki.gov.pl pod numerem 2019/5781/KS. Gorąco zapraszam do dużego odzewu, przecież u każdego z nas zalegają niepotrzebne, czy też nieużywane już sprzęty, czy odzież! Ludzie gór, to wspaniali ludzie, o wielkim sercu, pokażmy na co nas stać! Przyłączmy się w  miarę możliwości i działajmy szybko, bo czas ucieka. Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

 

 

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SUBSKRYBUJ TEGO BLOGA

Oh hi there 👋
It’s nice to meet you.

Sign up to receive awesome content in your inbox, every month.

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »