Wybierz stronę

Etiaxil- nowa linia wysoce skutecznych antyperspirantów dla długotrwałej ochrony przed potem i przykrym zapachem

Etiaxil- nowa linia wysoce skutecznych antyperspirantów dla długotrwałej ochrony przed potem i przykrym zapachem

Od wielu lat chodzę po górach, uwielbiam także inne aktywne sposoby spędzania czasu wolnego. Podczas długotrwałego wysiłku fizycznego pierwszą nieprzyjemną dolegliwością, jaka nam się objawia jest przykry zapach potu. Ból mięśni, stawów, obolałych stóp to zawsze jest objaw występujący po długotrwałej wędrówce. Natomiast przykry zapach potu może pojawić się u ludzi już po pierwszym intensywnym, stromym podejściu w górach lub po prostu z powodu przebywania w otwartym, nasłonecznionym terenie, co jest normalne podczas różnych aktywności ruchowych na świeżym powietrzu.

Wszystko zależy od konkretnej osoby i jej uwarunkowań biologicznych oraz sposobach zabezpieczania przed nadmiernym poceniem. Każdy odpowiedzialny człowiek przecież myje się i stosuje antyperspiranty. Nie raz jednak to nie wystarcza na długotrwałe, całodzienne wyprawy górskie, by zachować świeżość i przyjemny zapach swego ciała. Zdarzają się nam turystom często również takie sytuacje, że wybieramy się na kilkudniowe wypady w góry, czasami związane z biwakowaniem w górach, czy spaniem w namiotach, gdzie dostęp do podstawowej toalety naszego ciała mamy utrudniony. Ale w ostatnim czasie pojawiła się możliwość w moim życiu, by rozwiązać ten problem. Na rynku dezodorantów pojawił się nowy produkt, który potrafi zapobiegać nadmiernemu poceniu i przykremu zapachowi nawet przez kilka dni po jednorazowym użyciu!

Jak wiemy pocenie się jest naturalnym mechanizmem organizmu, który pomaga regulować temperaturę naszego ciała. 

Podczas niedawnego tygodniowego urlopu w Sudetach miałem okazję i czas, by przetestować taki nowatorski produkt, nie tylko podczas długich eskapad górskich, ale także podczas zwiedzania zabytków Dolnego Śląska i Kotliny Kłodzkiej. Temperatury podczas mego pobytu były rekordowo wysokie, klimatyzacja w moim samochodzie nie działała, więc produkt firmy Etiaxil był poddany bardzo ekstremalnemu wręcz testowaniu i zdał ten egzamin na piątkę! Jest to zaawansowany regulator pocenia, antyperspirant, który blokuje wydzielanie potu, powstawanie mokrych plam i przykrego zapachu na dłuższy czas. 

Kiedy zastosujemy antyperspirant, tzw. bloker, procesy zachodzące na skórze mogą spowodować podrażnienie skóry, ponieważ poziom pH znacząco spada. Jest to powszechny problem przy stosowaniu wysoce skutecznych antyperspirantów. Kiedy zastosujemy Etiaxil z aktywnym systemem ochrony i pielęgnacji skóry (dostępny w wariancie Comfort i Original) unikamy spadku poziomu pH. To jego unikalna formuła redukuje spadek poziomu pH co znacznie minimalizuje potencjalne podrażnienia skóry. Dlatego podczas stosowania go przeze mnie na czułem żadnego dyskomfortu.

Etiaxil działa tak skutecznie dzięki chlorkowi glinu w alkoholowej bazie. Chlorek glinu reaguje z wodą i białkami w kanale potu. Czasowo tworzy warstwę żelu zapobiegając przed dotarciem potu na powierzchnię skóry, przy minimalnym podrażnieniu skóry. Korek z żelu zostaje rozpuszczony w ciągu kilku dni- zwykle 3-5 dni (w zależności od zastosowanego wariantu Etiaxilu) – podczas naturalnego złuszczania martwych komórek skóry. 

Oczywiście mamy do wyboru kilka rodzajów produktów dopasowanych do różnych potrzeb i rodzaju skóry. Tak więc jest wersja Comfort oraz Oryginal, a także w linii Etiaxil dostępny jest wariant Strong – dla osób, które doświadczają dużego dyskomfortu w życiu, w związku z nad potliwością i szukają produktu o najwyższej skuteczności działania.

Etiaxil Comfort – dla skóry delikatnej i wrażliwej

 

Etiaxil Original -dla skóry wrażliwej i normalnej

 

Etiaxil Strong – dla osób z dużym dyskomfortem potliwości

Oczywiście stosowanie produktu zgodnie z instrukcją jest bardzo ważne w przypadku wysoce skutecznych antyperspirantów – minimalizuje to ryzyko powstania podrażnień skóry oraz zwiększa efektywność i czas działania produktu. Także przeczytajmy uważnie instrukcję używania. Produkt jest bezpieczny także dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Stosując Etiaxil mamy komfort i pewność siebie w każdej sytuacji, nie musimy się martwić potem i przykrym zapachem i unikniemy przez to niezręcznych sytuacji.

Antyperspirant ma długi czas działania – skuteczność w zależności od wariantu od 3 do 5 dni, już po jednej aplikacji. Do tego jesteśmy chronieni przed podrażnieniami skóry i mamy do dyspozycji bardzo efektywny i wygodny w użyciu roll-on, czyli antyperspirant w kulce. W czasie mojej tygodniowej eskapady po Sudetach był bardzo pomocny i sprawdził się w stu procentach. Jak dla mnie wariant Oryginal był sam w raz, choć na upale pocę się okrutnie… Więcej informacji o marce i pozostałych produktach dowiecie się na stronie https://etiaxil.pl/

Podsumowując Etiaxil to niezwykła skuteczność, bezpieczeństwo i wydajność. Najlepszy antyperspirant z jakim się spotkałem. Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »