Wybierz stronę

Piękne góry i nasze marzenia

Piękne góry i nasze marzenia

Umów się ze mną życie jeszcze na długie lata , zostaw mnie w dzikim zachwycie i zabierz na koniec świata i nawet po śmierci moje serce w Tatrach wiecznie żyć bedzie” napisała niedawno moja znajoma na portalu społecznościowym. I to jest prawda, pod którą podpisuje się obiema rękoma! Bo górskie wędrówki i wspinaczka to najlepsze rzeczy, jakie przytrafiają się mi w życiu… łatwo to odczuć zwłaszcza taką porą, jak teraz, gdy ciężko wyjść z domu, bo pogoda nijaka. Ani to zima, ani jesień, szaro,buro i ponuro…zimno, pochmurno, deszczowo, wietrznie, najgorsza pora roku! A przecież powiedział już kiedyś wielki polski taternik Wiesław Stanisławski:

„Taka droga to jest radość dla serca taternika, a on sam patrzy na swe podrapane, przeziębnięte ręce, czy mu skrzydła nie wyrosły w czasie tej wędrówki w górę.”

Zwłaszcza wczesną zimą, choć nawet nie kalendarzową w Tatrach robi się bardzo niebezpiecznie, gdy warunki są bardzo różne i zmienne, dlatego trzeba być ostrożnym w czasie grudniowych wędrówek, bo nawet sami górale przyznają, że listopad i grudzień to najbardziej trudne dla turystyki miesiące, gdzie ryzyko wypadków rośnie, vide tegoroczna seria wypadków w Tatrach przez ostatnie dwa tygodnie. Ładnie niebezpieczeństwa ubrała w słowa poetka

Piękne góry ku niebu się wznosicie
Wszystkie wieści tam zapewne zanosicie
Piękne jesteście o każdej porze roku
O każdej porze dnia
piękne a zarazem bardzo niedostępne
Nie ma co igrać z wami
Niekiedy was zdradzamy
Nie ma co być dobrymi kumplami z wami
Bowiem za często przegrywamy z wami

zima w Tatrach

zima w Tatrach

Ale z marzeń nie trzeba rezygnować, wystarczy czasem odłożyć je w czasie, bo góry cierpliwe są i poczekają na nas. Były, są i bedą, Tatry także. Ładnie pisał o marzeniach wielki Paolo Coelho:

Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym,
gdyż każdy jest w stanie zdobyć to,
czego mu potrzeba i to
czego pragnie.

Łatwiej nasze marzenia jest realizować razem z kimś bliskim, choćby przyjacielem. Czyż wędrówki górskie nie są radośniejsze i weselsze, gdy możemy się z kimś dzielić naszym szczęściem? Warto mieć przyjaciela:

Rzeczy zmieniają się wokół nas,
zmieniają się także i ludzie,
którzy zniżają się do poziomu rzeczy,
ale nie zmieniają się przyjaciele, co udowadnia,
że przyjaźń to coś boskiego i nieśmiertelnego.

Antonino Rosmini

zima w Tatrach

zima w Tatrach

Zima za oknem to dobry czas również na planowanie remontów w domu, czy wymiany mebli w salonie. W lecie nie mam do tego głowy, bo zaprzątają mnie marzenia górskie i czas wolny poświęcam na wycieczki. A teraz może skorzystam z oferty firmy KDC Meble, która produkuje na zamówienie i dopasowuje wygląd tapicerki, wykończeń do wymagań klientów. Polecam zwłaszcza ciekawe rozwiązanie do kuchni… http://kdcmeble.com/pl/hokery-krzesla-barowe/. Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

 

 

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

1 komentarz

  1. Mirka

    Nie rezygnować z marzeń, tylko odłożyć je w czasie… Gdzieś o tym czytałam niedawno 😉

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »