Bestsellerowa książka o Bieszczadach już w sprzedaży

Bestsellerowa książka o Bieszczadach już w sprzedaży

Wpadła mi ostatnio w ręce świetna książka o Bieszczadach, opisująca nieznane fakty z podboju tego najdzikszego kiedyś pasma górskiego w Polsce. Jako, że chłonę z ogromną ciekawością wszystko, co ma jakikolwiek związek z górami, to przeczytałem ją w czasie jednego, przedłużonego wieczoru. Autor książki opisuje tak ciekawe historie i do tego fajnym, humorystycznym językiem, że aż nie chce się odrywać od lektury. Polecam każdemu, kto jak ja jest ciekaw starego świata, który już nie wróci. Dowiedziałem się też, że to już trzeci tom opowiadań, muszę wkrótce sięgnąć po poprzednie. PRL miał swój Dziki Zachód. Dzielili go między sobą kowboje, dzieci kwiaty, wojsko, opozycjoniści, ludność lokalna i najsłynniejszy w Polsce żubr. Opowieści z krańców Polski Ludowej przedstawia właśnie bestsellerowa seria reportaży Krzysztofa Potaczały. Na półki księgarń trafiła obecnie najnowsza część bieszczadzkich historii – „Bieszczady w PRL-u 3”.

W Bieszczadach stale stacjonuje wojsko. Po lasach grasują recydywiści, uciekinierzy z lokalnych ośrodków pracy. W chaszczach, ziemiankach, pod gruzami chat można znaleźć pozostałą po wojnie broń. W Wilczej Dolinie powstaje pierwsze w historii Polski ranczo kowbojów. Śmiałkowie rekrutowani są na łamach tygodnika „Dookoła Świata”. Międzynarodowe stowarzyszenie Tęczowa Rodzina buduje w Tworylnem ekologiczną, hippisowską wioskę, którą zasiedla półnaga, roztańczona zgraja. Jest też słynny żubr Pulpit. Losy bieszczadzkiego byka śledzi cała Polska – media relacjonują samotną wędrówkę zwierzęcia, które po przegraniu walki o dominację, decyduje się na opuszczenie stada. Pulpit staje się symbolem niezależności i wolności – wartości, których polską stolicą są Bieszczady. To tylko niektóre z fascynujących opowieści, jakie znajdziemy w nowej książce Krzysztofa Potaczały.

„Bieszczady w PRL-u 3” są trzecią publikacją z serii bestsellerowych reportaży i stanowią odrębną całość. Książka zawiera dwanaście bieszczadzkich historii, które ukazują wyjątkowość południowo-wschodniego regionu. Opowieści zostały oparte na wspomnieniach autora, pogłębionych wywiadach i niezliczonych dokumentach. Tekst uatrakcyjniony jest wydobytymi z prywatnych archiwów zdjęciami.

Krzysztof Potaczała to dziennikarz i reporter, laureat nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za książkę o pionierach polskiego punku KSU. Jego oba wydane w 2012 i 2013 roku zbiory reportaży o Bieszczadach stały się bestsellerami i były nominowane do nagrody „Książka Historyczna Roku”, konkursu organizowanego przez Polskie Radio, TVP i Instytut Pamięci Narodowej. Autor mieszka w Ustrzykach Dolnych, jest znawcą i miłośnikiem bieszczadzkiego regionu.

Jeśli zdecydujecie się na zakup tego bestselleru to zapewne przejdzie on przez kasy posnet. Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

6 komentarzy

 1. Olra

  Kiedyś wpadła mi w dłonie pierwsza część.. i na prawdę warto, polecam. To chyba znak, że muszę pozostałe dwie nadrobić 🙂

  Odpowiedz
  • Jaś07

   naprawdę

   Odpowiedz
 2. emieszkaniawarszawa

  Kocham Bieszczady, cudowne miejsce i ludzie! 🙂

  Odpowiedz
 3. Kasia

  Bardzo chętnie wymienię na inną „bieszczadzką” książkę albo po prostu sprzedam pierwszą część serii BIESZCZADY W PRLu, bo dostałam dwie na urodziny…
  Polecam! 🙂

  Odpowiedz
 4. wczasypodgrusza

  ostatnio ta książka wpadła mi w ręce i muszę powiedzieć, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, wręcz wciągnęła bez reszty 🙂 ale nie ma się co dziwić, wszystko co związane z Bieszczadami wciąga 🙂 pozdrawiam

  Odpowiedz
 5. Marek

  Troche się człowiek tam „powałęsał”, w Bieszczadach jest wspaniale, wartością dodaną są takie opisy i smaczki jak w książce. Dobrze napisana i czyta się z przyjemnością. Zachęci nawet kogoś kto tam jeszcze nie był. Uznanie za „pióro”.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »