Wybierz stronę

Kocham góry

Kocham góry

Kocham góry, nie ograniczając się do konkretnego miejsca. Milczące, niebezpieczne czy przyjazne, zawsze skłaniają do refleksji. Są żywym przykładem na to, jak mały jest człowiek. W górach pokornieję. A gdy wędruję pustym szlakiem, gdy wokół mnie tylko widziana ze szczytu wietrzna przestrzeń, kiedy zaczyna się nowy dzień wędrówki, pełen trudu i mozołu, czuję prawdziwą wolność. Wolność, której człowiek często szuka tak daleko, nie widząc, że jest na wyciągnięcie ręki – w najbliższych górach. I jeszcze jeden wymiar moich gór, naszych gór, takich, jakie widzimy i przeżywamy; w całym swym ogromie są gotowe ” otworzyć się ” przed wędrowcem, lecz także ( a może przede wszystkim? ) pozwalają poznać samego siebie. Każdy z nas odnajduje w górach jakieś inne swoje oblicze lub raczej w pełni odkrywa to jedyne prawdziwe. Góry nie lubią patosu; są wyniosłe, ale także ciche. Wymagają od przybysza pewnej dozy pokory, uznania ich siły. Ignorowanie tych zasad byłoby nietaktem. Dopiero z gór można spojrzeć na życie w prawidłowych proporcjach, uzmysłowić sobie to, co najważniejsze, zapomnieć o codziennych problemach.

Marcogor

 

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

2 komentarze

  1. Grażyna

    Witam 🙂 kocham góry i nie tylko Tatry tak więc za Twoją podpowiedzią trafiłam w Góry Sokole z bazą wypadową Karpniki 🙂 i dzięki Ci za to 🙂 Pozdrawiam 🙂

    Odpowiedz
  2. Czara

    Fajnie napisane, zgadzam się z każdym słowem.Pozdrawiam:)

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »