Wybierz stronę

Nowa aplikacja pomoże szukać zaginionych turystów

Nowa aplikacja pomoże szukać zaginionych turystów

Dotarłem niedawno do nowych, ciekawych informacji dotyczących bezpieczeństwa turystów w górach. W końcu jakiś pozytyw wśród natłoku tragicznych, przygnębiających danych o rekordowej ilości wypadków w tym sezonie tatrzańskim. Chodzi o nową aplikację, którą zaczną testować ratownicy TOPR-u już w sierpniu. Dzięki aplikacji będzie można szybciej i dokładniej poszukiwać turystów w górach. Umożliwi ona dokładne określenie miejsca osoby dzwoniącej na numer alarmowy.  

Jeśli tylko okaże się, że aplikacja działa poprawnie, to np. dyżurny ratownik będzie w stanie określić gdzie znajduje się osoba, która prosi o pomoc.

Mariusz Zaród, naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR, tłumaczy, że nowinka pozwoli na uniknięcie szukania po omacku osób, które zabłądziły.

Będzie pokazywać lokalizację telefonu, z którego zgłaszane jest wezwanie o pomoc.

Aby system zadziałał, posiadacz telefonu będzie musiał mieć w nim wgraną specjalną aplikację – będzie ona darmowa i ogólnodostępna dla każdego turysty.

źródło:interia.pl

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

1 komentarz

  1. Skwierzyna?

    Uwielbiam twojego bloga jest rewelacyjny.Pozdrawiam

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »