Podsumowanie festiwalu- KFG 2020

Podsumowanie festiwalu- KFG 2020

Jeszcze się nie żegnamy! Podsumowanie weekendu ze studiem live KFG+

Co prawda weekend z wydarzeniami na żywo już za nami, ale to wcale nie koniec KFG+! Dla wielu uczestników jest wręcz przeciwnie, a to za sprawą platformy playkrakow.com, na której pojawi się w najbliższym czasie jeszcze wiele interesujących materiałów.

***

W weekend 12 i 13 grudnia mieliśmy okazję przekonać się (po raz pierwszy w Polsce), czy duży górski festiwal można przenieść w całości do Internetu. W skrócie? Tak, można! Natomiast ocenę, czy taka formuła jest atrakcyjna, czy może konkurować z tradycyjnym festiwalem, czy raczej jest tylko koniecznym zamiennikiem, pozostawiamy Wam, bo to przecież kwestia bardzo indywidualna.

foto by Adam Kokot /KFG

Oczywiście spotkanie w sieci nie może zastąpić (i miejmy nadzieję, że nigdy nie zastąpi) spotkania twarzą w twarz. Skoro jednak nie było innego wyjścia, może lepiej skupić się na plusach, spośród których na czoło wybija się możliwość odtworzenia wydarzeń festiwalowych post factum – to dobra informacja dla wszystkich, których piękna pogoda skusiła w tym czasie na wyjazd w Tatry.

Nic straconego – kilka słów o wydarzeniach z weekendu, do których warto wrócić

W tym tygodniu na platformie playkrakow.com pojawią się niemal wszystkie materiały nagrane w miniony weekend i będą dostępne aż do końca miesiąca. Cały czas istnieje możliwość zakupu biletów – możecie oglądać filmy, rozmowy, prelekcje i warsztaty, a wszystko to w dowolnym miejscu i czasie.

foto by Adam Kokot/KFG

Spośród wielu emocjonujących wydarzeń minionego weekendu na szczególną uwagę zasługują prelekcje gości, m.in.: Oli TaistryŁukasza DudkaSteve’a Swensona, Barbary Zangerli, Jacopo Larchera czy Filipa Babicza; a także rozmowy i wywiady m.in. z:Alexem MegosemAntoinem Le MenestrelemEdu MarinemAndrzejem Bargielem, Elizą Kubarską, Januszem Majerem, Grzegorzem Foltą Kacprem Tekielim czy Stephanem Siegristem i Rogerem Schaelim.

Wyjątkowo ciekawym momentem, a zarazem sporym wyzwaniem technologicznym była rozmowa z twórcami i bohaterami filmu “Godspeed. Los Polacos”. Łącznie 7 osób, rozsianych po całym świecie, połączyło się na żywo on-line, by porozmawiać o filmie, który otrzymał później nagrodę The Best Adventure / Exploration Film.

Dużym zaskoczeniem była też informacja o zimowej wyprawie na K2 Magdaleny Gorzkowskiej, która pojawiła się w sobotę rano. Organizatorom KFG udało się połączyć ze sportsmenką w studio na żywo – ta rozmowa będzie dostępna na platformie już wkrótce.

Łukasz Dudek foto by Adam Kokot/KFG

Miły akcent stanowiły też z pewnością ceremonie wręczenia nagród – Kraków Mountain Award oraz nagród filmowych. Pierwsza z nagród przypadła w tym roku po raz drugi z rzędu Łukaszowi Dudkowi, którego solowe przejście Pan Aromy jest bezsprzecznie największym polskim wyczynem wspinaczkowym minionego roku. Łukasz odebrał nagrodę osobiście w sobotę po południu. 

Z kolei gala wręczenia nagród filmowych stanowiła kulminację niedzielnych wydarzeń, a zarazem wielki finał festiwalu. Grand Prix w konkursie międzynarodowym otrzymał film “K2. Pierwszy Zjazd” w reż. Sławomira Batyry. Listę pozostałych nagrodzonych filmów wraz z uzasadnieniami jury znajdziecie TUTAJ.

foto by Adam Kokot/KFG

Żałując, że nie mieli okazji zrobić tego osobiście, organizatorzy KFG przekazują podziękowania wspaniałej publiczności festiwalowej, która pomimo wyjątkowej sytuacji była (jak zawsze!) niezawodna.

Do zobaczenia na platformie!

Do zobaczenia za rok!

Do zobaczenia off-line!

Organizatorzy KFG

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »