Popatrz na przebytą drogę

Popatrz na przebytą drogę

Tyle słów pocieszenia krąży między nami, czasem za odważnych, czasem zbyt nieśmiałych, jedne płyną prostotą westchnienia, inne poezją porównań, są też słowa ukryte gdzieś w psalmie lub na stronach listu, te niewypowiedziane wypływają z oczu, dotykają ramieniem lub pukają do drzwi kiedy cisza przybija gdzieś do krzyża myśli, ci którzy milczą zapraszają smutek i piją samotność jak źródlaną wodę, błogosławieni smutni, smutni rozstaniem albowiem oni będą pocieszeni, czuję na sobie powiew czyjejś obecności… Nic tak nie og­rze­je zmarzniętej duszy, jak uczci­we ciepłe myśli dru­giego człowieka.  

Mogielica, Łopień, Ćwilin, Śnieżnica

Podążając w jutro, nie zapomnijmy zapakować ziarenka miłości, tylko tyle potrzeba, by zakwitły róże w zimowych ogrodach ludzkich serc. Ludzie są na tyle szczęśliwi na ile sobie pozwalają. Każdy dzień uczy nas cierpliwie,
że życie jest piękne na różne sposoby. Próbuje nas o tym przekonać – przemawia do rozsądku, budzi nasze zmysły, otwiera nasze oczy… Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Każdy dzień kryje w sobie wiele prawdziwych niezwykłości. Nawet ich dostrzec nie jesteśmy w stanie. Radujmy się z tych codziennych małych cudów, bo to jest klucz, by każdego dnia radośnie żyć i szczęśliwym być. 

Beskid Wyspowy

Patrzysz na drogę, którą przebyłeś
ile zakrętów musiałeś pokonać
nigdy przedtem, o tym nie marzyłeś
żeby kiedyś iść – po takich drogach.

Tyle wiatrów, zdołałeś powstrzymać
które piaskiem sypały ci w oczy
i tak nadal – uparcie się wspinasz
na szczyt góry, po urwistych zboczach.

Chociaż często pogoda jest mglista
jakiś kamień odrywa się co dzień
i zwisają nad głową urwiska
idziesz nawet, gdy deszcze w prognozie.

Bo wiesz dobrze, że kiedy zawrócisz
z tamtej drogi co kiedyś obrałeś
będziesz pewnie, do końca się smucił
że mogłeś dojść – lecz dojść nie umiałeś.

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »