Wyspy greckie – dlaczego warto spędzić na nich urlop?

Wyspy greckie – dlaczego warto spędzić na nich urlop?

Greckie wyspy to jedno z lepszych i ciekawszych miejsc, w jakich możemy spędzić swój urlop, i to zarówno latem jak i w sezonie jesienno-zimowym. Co więcej, to idealna opcja zarówno dla rodziny, jak i pary czy samotnego podróżnika. Gdzie trafimy na przepiękne plaże, dobre jedzenie i niesamowite widoki? Dlaczego warto wybrać się w tym kierunku na następne wakacje? Czy warto znaleźć swoją najpiękniejszą wyspę w Grecji?

1. Wyspy greckie – kiedy jechać?

2. Dlaczego warto zdecydować się na urlop pośród greckich wysp?

3. Gdzie szukać najlepszych wyjazdów na greckie wyspy?

Wyspy greckie – kiedy jechać?

Grecja jest niewątpliwie jednym z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych, nie tylko zresztą w Polsce. Piękne plaże, niecodzienna architektura, słońce i niespieszny styl życia przyciągają każdego, kto pragnie zwiedzić ciekawe miejsce, ale też zrelaksować się na plaży. Dodatkowo dzięki ogromnej ilości większych i mniejszych wysp greckich możemy za każdym razem jechać w inne miejsce i wciąż odkrywać ten kraj na nowo. Co więcej, ogromnym plusem tego rejonu Europy jest jego uniwersalność – możemy wybrać się tu zarówno latem, jak i zimą i niemal za każdym razem trafimy na idealną, ciepłą pogodę.

Dlaczego warto zdecydować się na urlop pośród greckich wysp?

Jedną z największych zalet greckich wysp jest ich różnorodność. Chcemy wybrać się w popularny kierunek? Celujmy w stronę Rodosu lub archipelagu wysp Jońskich. Ciekawią nas piękne, piaszczyste plaże o charakterystycznym różowym odcieniu piasku? Wyspa Elafonisi czeka na swoją kolej. Szukamy miejsca, gdzie nie natrafimy na zbyt wielu innych turystów? Niewielkiej wielkości wyspa Ios będzie strzałem w dziesiątkę. W zasadzie nie będzie miało znaczenia, którą z nich wybierzemy – każda wyspa Grecji zaskoczy nas czymś innym i sprawi, że po urlopie pozostaną nam same najlepsze wspomnienia. Chcesz znaleźć pracę w Grecji? Spróbuj na Jooble

Gdzie szukać najlepszych wyjazdów na greckie wyspy?

Jeżeli chcemy cieszyć się piaszczystymi plażami i podziwiać najpiękniejsze greckie wyspy, możemy zrobić to na kilka sposobów. Najprostszym jest po prostu wyjazd z biurem podróży. W takiej sytuacji nie musimy martwić się o organizację ani o zwiedzanie – wszystko mamy w cenie pobytu, ewentualnie możemy dopłacić do poszczególnych atrakcji na miejscu. Innym wyjściem jest samodzielny wyjazd, który wymaga więcej planowania i wysiłku, ale za to z drugiej strony możemy cieszyć się pięknymi plażami Grecji wedle naszego uznania i w dowolnej kolejności. Wiele ciekawych pomysłów na wyjazd w ten rejon Europy znajdziesz na stronie turystycznyninja.pl.

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »