Wschód i zachód słońca na Skrzycznem.

 Wrzesień 2011r. zaowocował tygodniową wyprawą z plecakami od schroniska do schroniska przez Beskid Śląski i Żywiecki razem z nieodłącznym towarzyszem wędrówek Danielem. Postanowiliśmy wystartować ze Szczyrku, żeby dojść po tygodniu do Babiej Góry. Pierwszy etap zakończył się noclegiem w schronisku na Skrzycznem- najwyższym szczycie Beskidu Śląskiego.  Tutaj mogliśmy podziwiać wieczorem zachód słońca, a rano delektować się widokiem wschodu słońca wychodzącego gdzieś zza Babiej Góry. Z powodu stabilnej wrześniowej pogody również Tatry prezentowały się pięknie. Noc na szczycie była niezapomnianym przeżyciem, a widoki z wieży widokowej wyborne. Pod nami roztaczała się panorama Beskidu Śląskiego z zalewem Żywieckim i aglomeracją Bielska-Białej, Beskid Mały i Żywiecki. A przed nami perspektywa dalszej wędrówki w kierunku Babiej Góry, po drodze zdobywając kolejne kulminacje Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Ciąg dalszy przygody dopiero nastąpi, opis wkrótce. A tu trasa pierwszego dnia wyprawy na Skrzyczne. Zapraszam do fotogalerii.

Skrzyczne (1257 m n.p.m.) – najwyższy szczyt w grupie górskiej Beskidu Śląskiego w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich w Polsce. Jako najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego Skrzyczne należy do Korony Gór Polski. Skrzyczne wznosi się w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, w bocznym ramieniu pasma Baraniej Góry, odgałęziającym się od głównego pnia pasma w Malinowskiej Skale. Ramię to, które właściwie tworzy masyw Skrzycznego i Małego Skrzycznego, oddziela dolinę górnego toku Żylicy od Kotliny Żywieckiej. Ze względu na charakterystyczną sylwetkę góry, stromo opadającej ku wschodowi i północy oraz na położony na szczycie maszt nadajnika RTV jest ona łatwo rozpoznawalna z wielu miejsc, np. w Beskidzie Żywieckim lub w Tatrach.

 

                     Marcogor  

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »