Od marzenia do przygody, wszystko o wędrowaniu

Od marzenia do przygody, wszystko o wędrowaniu

Wpadła mi w ręce kolejna kapitalna książka, którą pochłonąłem w dwa wieczory. Tematyka moja ulubiona o górach… Autor Mateusz Waligóra napisał świetny poradnik o górach, wszystko co warto wiedzieć o wędrowaniu. Dowiemy się z niej co się  może przydać podczas wycieczki, co warto mieć, o czym należy pamiętać planując wyprawy, co się przydaje na biwaku itp itd. Przydatne informacje o sprzęcie, umiejętnościach, zasadach przy planowaniu eskapad w różne rejony świata, wszystko to może się przydać każdemu turyście. Jako, że sam uważam się za dobrego organizatora i czynię to od lat ciekawie było mi porównać spojrzenie Mateusza na te sprawy przygotowawcze do  moich doświadczeń i nawyków. Poza tym Pan Waligóra kreśli w swojej książce kilka interesujących opowieści ze swoich wypraw, opisując jak sobie radzi w terenie, by zachęcić innych do wyjścia z domu i rozpoczęcia własnej przygody. Czytając książkę czułem się, że sam mógłbym kiedyś opisać swoje doświadczenia, ale na to mam nadzieję przyjdzie czas…Polecam jako lekturę choćby na plaży podczas wakacyjnych urlopów.

Jeśli marzysz o przeżyciu prawdziwej górskiej przygody, ale nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać, ta książka jest dla ciebie. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby realizować najśmielsze marzenia podróżnicze. Nawet z małym budżetem można planować wielkie wyprawy. Granicą jest wyobraźnia. Ale gdzie się udać? Skąd wziąć wiarygodne informacje? Jak nie pogubić się w sklepach ze specjalistycznym ekwipunkiem i wybrać te naprawdę potrzebne rzeczy? Lepiej z biurem podróży czy na własną rękę? I czy to na pewno bezpieczne? Mateusz Waligóra połączył życiową pasję z pracą przewodnika wypraw trekkingowych na kilku kontynentach. Przyznaje, że uzależnił się od przygody. Ostrzega, że nie zawsze jest łatwo, ale ta książka pomoże ci znaleźć własną ścieżkę.

Komu w drogę, temu TREK!

Mateusz Waligóra to specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca naszej planety. Szczególnie upodobał sobie pustynie, od Australii po Boliwię. Na koncie ma rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów, samotny rowerowy przejazd najtrudniejszą drogą wytyczoną na Ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej oraz samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni w Boliwii. Za swoje wyprawy wyróżniany na największych festiwalach podróżniczych w Polsce. Jest jedynym polskim współlaureatem grantu eksploracyjnego Polartec Challenge. Na co dzień stały współpracownik „National Geographic Polska” oraz przewodnik wypraw trekkingowych na kilku kontynentach. Jego fotografie publikowały między innymi: „The Guardian”, „Daily Mail”, „National Geographic”, „Globetrotter Magazin”, „4-Seasons Magazin”, „Adventure Travel Magazine”. Jego poradnik polecają wielcy i sławni tego świata…:

To naprawdę bardzo ciekawa i pożyteczna książka. Obszerna i wyczerpująca tak wielki temat, jakim jest trekking. Autor włożył w nią całe serce, wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie w pasję, którą jest dla niego wędrowanie. Doceniam wysoką jakość zdjęć i rysunków.  Myślę, że każdy, kto chce się wybrać „na koniec świata”, powinien tę książkę przeczytać. Zdecydowanie polecam.

Piotr Pustelnik

Sama z niecierpliwością czekałam na taką książkę! Mnóstwo inspiracji na trekkingi na kilku kontynentach, wiele praktycznych porad i gotowych rozwiązań, jak wędrować nastawiając się na wyczyn lub na rekreację. To najlepsza i najbardziej obszerna publikacja w tym temacie na rynku, napisana przez eksperta, który wszystkiego doświadczył na własnej skórze. Przez lata kibicowałam autorowi śledząc jego kolejne wyprawy i słuchając świetnych prelekcji. Teraz cała ta wiedza została zebrana w książce, którą bardzo Wam polecam. Z Mateuszem Waligórą mogłabym pójść nawet na kraniec świata!

Martyna Wojciechowska

Książkę wydaną przez wydawnictwo Agora można nabyć np. w sklepie http://kulturalnysklep.pl/. Od czegoś trzeba zacząć przygotowania do Waszej przygody, zebrać się na odwagę wyruszenia z wygodnego domu, zacznijcie od tej lektury, doda Wam wiary i  nadziei oraz podpowie od czego zacząć… Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »