Przygody znanej podróżniczki na Bali i Jawie opisane w jej nowych książkach

Przygody znanej podróżniczki na Bali i Jawie opisane w jej nowych książkach

Dziś trochę z innej beczki. Góry kocham najbardziej, a ogólnie kręcą mnie podróże. Uwielbiam w końcu poznawać nowe miejsca na świecie, nie tylko pasma górskie. Jeśli sam nie mogę gdzieś jechać, to lubię poczytać o jakimś miejscu dobrą książkę. Właśnie jestem po lekturze dwóch książek podróżniczych Beaty Pawlikowskiej, opisujących odległe, a więc niedostępne obecnie dla mnie miejsca. Autorka zwiedziła dwie wyspy Indonezji – Bali i Jawę, przeżyła mnóstwo przygód, weszła nawet na wysoką górę, a wszystko co przydatne dla potencjalnego turysty opisała w swoich książkach. „Blondynka na Jawie” oraz „Blondynka na Bali” stanowią właśnie zapis przygód tej znanej podróżniczki. Książki wydawane pod marką National Geographic ukazały się w wersji pocket 18 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

„Blondynka na Jawie” – Beata Pawlikowska opowiada, jak rozpoczęła tam Nowy Rok, poznając tamtejszą kulturę. Pociągami i autobusami podróżowała przez wioski, lasy i pola ryżowe. Nie zważając na zimny deszcz, na motocyklu dotarła wysoko w góry i zdobyła nawet szczyt czynnego wulkanu. Miała również okazję spróbować tamtejszych specjalności, jak warzywa w kokosowym sosie, gorący ryż i goździkowe papierosy.

„Blondynka na Bali” – Bali to wyspa legendarna. To właśnie tam szaman Ketut przyjmuje wędrowców spragnionych tajemnej wiedzy. Turyści poszukują tam pięknych plaż, zielonych tarasowych pól ryżowych, a także atmosfery wolności i kreatywności. Jednak Beata Pawlikowska udowadnia, że prawda o Bali jest kompletnie inna.

Zapraszam wszystkich ciekawych świata do lektury. Mi czytało się lekko i przyjemnie, ale ja jestem pożeraczem książek! W każdym razie polecam. Przy okazji, jeśli chcielibyście się kiedyś wybrać na taką wyprawę, może warto by było zajrzeć na kursy języka angielskiego za granicą. Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

1 komentarz

  1. Mateusz

    Bardzo podobają mi się książki Pani Pawlikowskiej, podobnie jak kursy językowe – „Blondynka na językach”. Być może skuszę się na zakup kolejnej 🙂

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »