Ile kosztuje ubezpieczenie jachtu?

Ile kosztuje ubezpieczenie jachtu?

Wielu osobom jachty kojarzą się z czymś luksusowym, może to wynikać z ich wysokiej ceny. Średnia wartość cen jachtów jest dość wysoka, między innymi właśnie z uwagi na wartość jachtu powinniśmy pomyśleć o jego ubezpieczeniu. Jacht może na swojej drodze spotkać różne przeszkody, poza tym może dojść do awarii a nawet uszkodzenia innej łodzi bądź innego środka transportu znajdującego się na wodzie. Jest to kolejny powód, który przemawia za odpowiednim ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie jachtu- dlaczego warto?

W Polsce, nie ma obowiązku ubezpieczania jachtów. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników, takich jak występujące zagrożenia ze strony pogody na przykład gradobicia, czy też duże zagęszczenie ruchu na wodzie, wielu z właścicieli jachtów podejmuje decyzję o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia. Bardzo wiele zależy od tego, gdzie użytkujemy naszą łódź. Jeśli na zakup łodzi potrzebowaliśmy kredytu, zapewne ubezpieczenie będzie konieczne ponieważ bank będzie go wymagał. 

Ubezpieczenie OC, jest najpopularniejszym ubezpieczeniem na wodach. Do ubezpieczeń podstawowych, możemy zdecydować się na dokupienie dodatkowych, jednym z nich jest ubezpieczenie rzeczy osobistych całej załogi. Może zdarzyć się tak, że wybrana przez Ciebie polisa nie będzie obejmowała skutków kradzieży z włamaniem oraz rabunku. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretne ubezpieczenie, warto dokładnie przeczytać warunki, czasami może okazać się że za ubezpieczenie od kradzieży musimy ponieść dodatkowe koszty.

Wybierając OC, przede wszystkim powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na:

 • obszar działania,
 • jaka jest suma gwarancyjna ubezpieczenia,
 • jaka jest cena ubezpieczenia jachtu,
 • czy ubezpieczenie obejmuje okres zimowy.

Ubezpieczenie CASCO – czy jest niezbędne?

Ubezpieczenie CASCO, znajduje się na drugim miejscu najczęściej kupowanych ubezpieczeń posiadaczy jachtu. Czasem ubezpieczeniem jest również w stanie zająć się producent jachtów. Zapewnia ochronę w przypadku różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Zakres tego ubezpieczenia, może się różnić u poszczególnych ubezpieczycieli. Najczęściej jednak, obejmuje ono:

 • szkody, które zostały spowodowane przez siły natury,
 • w przypadku kolizji na przykład z inną łodzią,
 • kradzież bądź włamanie,
 • wszelkie awarie,
 • zatonięcie,
 • szkody powstałe podczas transportu jachtu.

Składki za to ubezpieczenie są dość zróżnicowane, na ich wysokość ma wpływ kilka czynników takich jak:

 • moc silnika,
 • wartość jachtu,
 • czy jest to jacht motorowy czy żaglowy,
 • do jakich celów będzie służył,
 • na jakich wodach będzie pływał.

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Przede wszystkim jego wysokość jest inna w przypadku jachtów śródlądowych a morskich. Tańsze jest ubezpieczenie jachtów śródlądowych, taka polisa kosztuje około 200-400 złotych (podstawowy zakres). Za wszystkie dodatkowe ubezpieczenia musimy dopłacić. Jeśli chodzi o jachty morskie, tu zdecydowanie rośnie poziom ryzyka przez co i cena ubezpieczenia rośnie. Nie można jednoznacznie określić ile mniej więcej kosztuje, zależy ona od specyfiki jachtu, jest to indywidualna wycena.

 

/Artykuł zewnętrzny/

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

wypoczynek skóra naturalna 3+2+1
Zmieniaj swoje wnętrza na lepsze z naszymi meblami wypoczynkowymi. Wybierz Sklep ZakPol!

sklepzakpol.pl

Translate »