Nela i jej podróże

Nela i jej podróże

Zbliża się Dzień Rodziny i wakacje. Z tej okazji chcę Wam zaproponować lekturę dla najmłodszych. Jest taka młoda miłośniczka podróży i zwiedzania świata o imieniu Nela, która opisuje swoje eskapady. Wydano już trzynaście części jej przygód i opisów wrażeń z odkrywania coraz to nowych zakątków świata. Może warto zakupić i podsunąć tę lekturę waszym latoroślom, by zarazić pasją podróżowania i odkrywania piękna i tajemnic świata. Pokolenie młodych staje się zakładnikiem zdobyczy cywilizacji, wiecie sami najlepiej jak nie raz ciężko dziecko namówić na wypad za miasto. Ta książka podarowana jako prezent może posłużyć jako początek nowej przygody dla naszych pociech.

Ta, która wpadła mi w ręce, wydana nakładem wydawnictwa Burda Książki jest 13 z serii przygód Neli, małej reporterki. Tym razem bohaterka na rozkład wzięła Antarktydę. W książce znajduje się dużo dodatkowych treści multimedialnych poukrywanych w tajnych kodach do skanowania.

Nela (ur. 2006 r.) to bardzo rozpoznawalna już autorka dziecięcych książek podróżniczych oraz programów telewizyjnych. Jej przydomek wiąże się ze stworzoną przez siebie serią dziecięcych książek, w której w główną rolę wciela się ona sama. „Nela mała reporterka” jest bohaterką i narratorką serii książek podróżniczych, opisujących wyprawy małej dziewczynki do egzotycznych krajów. Według wydawcy Nela podróżuje z rodzicami, którzy dokumentują wyjazdy, a następnie produkują programy z jej udziałem. Nela jest też autorką książek, które powstają z redakcyjną pomocą rodziców. Pierwsza książka ukazała się w 2014 roku, gdy Nela miała 8 lat. Od tego roku Nela występuje także w programie telewizyjnym, emitowanym przez TVP ABC. Prowadzi także audycję w Radiu dla Ciebie.

Zdobywała nagrodę Bestsellera Empiku: za rok 2015 (za książkę Nela i tajemnice świata; jednocześnie była pierwszą osobą w tak młodym wieku, która uzyskała to wyróżnienie) i za rok 2016 (w kategorii „Literatura dla dzieci”, za książkę Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany). Także mimo tak młodego wieku może być już autorytetem dla rówieśników. Może spotkaliście się już gdzieś z tą młodą damą… Nela przy pomocy swojej mamy, opisuje przeżyte przygody w kolejnych książkach, dzieląc się nie tylko wrażeniami z egzotycznych wyjazdów, ale także fascynującą wiedzą o świecie. Jej dokonania są naprawdę niezwykłe, zwiedziła do tej pory niemal wszystkie kontynenty na ziemi! Jej przygody i relacje z podróży szczególnie mocno trafiają do świadomości najmłodszych czytelników, rozbudzając w nich ciekawość świata i kiełkującą fascynację dalekimi podróżami. Warto więc dać szansę i naszym dzieciom na odkrycie czegoś więcej niż własne miasto.

Nela to podróżniczka, reporterka, a przede wszystkim dziecko ciekawe świata. W swoją pierwszą podróż z plecakiem wyruszyła, jak miała 5 lat. W ciągu 4 pierwszych lat zwiedziła Boliwię, Chile, Peru, Panamę, Kostarykę, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Malezję, Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i Mauritius. Zwiedzała już boliwijskie wulkany i gejzery, obserwowała kajmany i piranie w dorzeczu Amazonki, a na Filipinach zeszła sto dwadzieścia metrów w głąb jaskiń szukając nietoperzy. W Etiopii dotarła do doliny Omo, gdzie żyją jeszcze liczne afrykańskie plemiona. Tam właśnie uczestniczyła w ceremoniach plemiennych. Nela pragnie dzielić się z dziećmi swoimi przygodami, więc zawsze po powrocie z podróży opowiada w szkole o swoich przygodach i opisując dalekie kraje, zwyczaje, przyrodę i zwierzęta. Jest bardzo wrażliwa na cierpienie zwierząt, dlatego pragnie pokazywać piękno świata i pomóc w ochronie zagrożonych gatunków.

Myślę, że warto zakupić wybraną książkę i pokazać dzieciakom, a dalej już wszystko może się samo potoczyć we właściwym kierunku. Pełny wybór jej książek znajdziecie oczywiście na stronie wydawnictwa http://www.burdaksiazki.pl/. To mądre dziecko ma też swój profil na Facebooku i Instagramie i tam można śledzić jej poczynania. Myślę też, że wielkie brawa należą się również jej rodzicom, że nie trzymają dziecka pod kloszem, jak wielu spośród nas. Zarazem to wielkie szczęście mieć taką rodzinę, w której nigdy nie jest nudno… Z górskim pozdrowieniem

Marcogor

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »