Wybierz stronę

Pamiątki z gór na fotografiach

Pamiątki z gór na fotografiach

Zdjęcia z gór to najpiękniejsza pamiątka, choć najważniejsze są wspomnienia w sercu, które przywozimy po każdej górskiej wyprawie. Jednak możliwość zapisywania obrazów pięknych krajobrazów i oglądania ich po jakimś czasie w domu, gdy pamięć z czasem zawodzi to wspaniały wynalazek. Sam robię mnóstwo fotek podczas swoich wycieczek, bo lubię dokumentować swe trasy, by później móc je dokładnie odtworzyć. Ale to z racji pisania tego bloga… Obecnie zdjęcia zapisujemy cyfrowo, co nie ogranicza już nas w ilościach zrobionych zdjęć i potem na spokojnie możemy wybrać i zachować te najlepsze. Jednak, jeśli chcemy mieć wspaniałe pamiątki, do przeglądania na stare lata to najlepszym pomysłem są papierowe zdjęcia, wywołane i wsadzone do albumów. Sami wiecie doskonale, jak miło jest siąść z przyjaciółmi, czy rodziną i powspominać przeszłość zapisaną na fotkach.

Sam zapisuje swoje fotografie na dyskach pamięci, ale czasami wybieram te najważniejsze dla mnie i wywołuje sobie na pamiątkę. Teraz chodzi mi po głowie kolejny pomysł, który podpatrzyłem u innych, a nadałby memu mieszkaniu specyficznego wystroju, że od razu goście wiedzieli by do jakiego maniaka gór zaglądnęli… Chodzi mi o fotoplakat, który ozdobiłby ścianę domu jakimś górskim pejzażem. Taki motyw, najlepiej z Tatr, na całą ścianę pokoju nadałby właściwy klimat memu domostwu… Mierzę się właśnie z takim wyborem! Przy drukowaniu takich ogromnych zdjęć trzeba mieć odpowiednią jakość wykonanej fotografii, a druk najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie, która zna się na rzeczy. Jedną z takich jest uznana już marka w świecie internetu, firma „http://www.foto4u.pl„. 

Oferuje ona też inne możliwości wykorzystania naszych zdjęć, np. na oryginalne kubki, z naszymi ulubionymi fotkami, które mogą ozdobić nasz stół, czy służyć jako prezenty dla przyjaciół. Ja zastanawiam się jeszcze nad kolejną możliwością, jaką oferują, czyli zrobieniem kilku foto obrazów, które mogły by zawisnąć w innych wnętrzach mego domostwa. Wykorzystał bym tutaj moje najlepsze fotografie, z którymi jestem związany uczuciowo, bo przypominają mi niezapomniane i najcudowniejsze chwile z długiego górskiego życia. Cóż, z wiekiem zbiera się człowiekowi na sentymenty i zwraca uwagę na takie rzeczy. Każdy ma chyba fotki, do których lubi wracać i przeglądać.

To normalne, przecież jesteśmy tylko ludźmi, więc są w nas także emocje. Warto uwypuklać więc i przywoływać te niezapomniane, bo one tworzą dobry nastrój i pozytywne wibracje. A przecież po to chodzimy po górach, by sprowadzać też równowagę i harmonię do naszego świata. Dobrze jest przedłużać ten stan euforii i zadowolenia, chociażby przez te obrazy, które mają poprawiać nasz nastrój. To taka mała refleksja, ja muszę ostatecznie wybrać swoje projekty, wy także możecie skorzystać z moich podpowiedzi. W końcu pamiątki z gór, to sprawa osobista, ale wielu z nas lubi takowe kolekcjonować… Różne odznaki, kamyczki, magnesy, ale chyba zdjęcia, to taka najbardziej osobista pamiątka. Z górskim pozdrowieniem

Marcogor 

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »