Wybierz stronę

Górska pasja

Górska pasja

Ktoś mądry kiedyś powiedział, że człowiek mający pasję i oddający jej całe swe serce, dostaje drugie życie w prezencie…

 Chodzenie po górach to przyjemność i szczęście, dialog człowieka z przyrodą i poznanie siebie, tajemnicze i pełne pasji zmaganie z naturą oraz piękno zachodów słońca, uczucie zbratania z gwiazdami przeżywanego nocą i jutrzenki przywracającej życie…

świecie nikt nie kochał tak samotnej, skalnej drogi, urwisk, gdzie w dole buja ptak i groza pieści nogi…

W. Ostrowski tak pisał o górskich eskapadach: „noce te były zbyt piękne, bym mógł zasnąć natychmiast. Na niebie zapalały się gwiazdy, z początku nieśmiałe, nieliczne, a wkrótce wysypujące się jak z rogu obfitości. Coraz jaśniejsze, większe i niższe… Cisza…Rankiem otworzysz oczy nie zaspane i opuchłe, a ciekawe budzącego się dnia. Ale opisać tego niepodobna, nie sposób, nie ma słów. ”

 

 

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

1 komentarz

  1. Konrad

    „człowiek mający pasję i oddający jej całe swe serce, dostaje drugie życie w prezencie…” – zgadzam się w 100%, jeżeli naprawdę kocha się to co się robi to tego szczęścia i satysfakcji nie da się porównać do niczego innego.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »