Akcja Czyste Tatry 2013

Akcja Czyste Tatry 2013

Rokrocznie w Tatrach odbywają się różne akcje, pod szyldem sprzątania gór. Ja chciałem Was zaprosić na bardzo ciekawe wydarzenie także promujące czyste Tatry. Będzie to akcja edukacyjno – ekologiczna, mająca uczyć też miłości do gór. Co najciekawsze połączona z rajdem rowerowym wokół Tatr, który odbędzie się w dniach 30.06.- 04.07. Sama akcja potrwa w dniach 04-07 lipca, wraz z imprezami towarzyszącymi, a finał odbędzie się w dniu 6 lipca o godz.14.

Ta akcja to część większego projektu pod hasłem: „Czyste góry, Czyste szlaki”, który obejmuje również inne pasma górskie. Dodam, że to już kolejna edycja tej wspaniałej imprezy mającej zwrócić uwagę ludzi na rozważne korzystanie z uroków gór. Zacytuję może jednego  z organizatorów Pana Albina Marciniaka:

Jeszcze szerokim echem przetacza się fala informacyjna z przebiegu pierwszej edycji naszej akcji a my już rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej edycji akcji „Czyste Tatry”.

Mając deklaracje udziału i pomocy instytucji pierwszej edycji, w roku przyszłym akcja będzie miała jeszcze większy wymiar i zasięg.

W porozumieniu ze stroną słowacką także i po stronie naszych sąsiadów wyruszą na szlaki wolontariusze z workami.

Rówień Krupowa ponownie stanie się miejscem integracji wszystkich uczestników a dodatkowo zapłonie w sobotni wieczór ognisko.

Od czwartku do niedzieli towarzyszyć będzie kiermasz outdoorowy, wieczorami posłuchać będzie można opowieści himalaistów z wypraw w góry na wszystkich kontynentach.

W sobotni wieczór a także niedzielę, na scenie pojawią się ulubieni wykonawcy wielu podróżników i górskich pasjonatów.

Po tegorocznych doświadczeniach i dużym zainteresowaniu, w przyszłym roku zaskoczymy Was ilością miłych niespodzianek.

Fantastyczni ludzie i szalenie miła atmosfera wśród wolontariuszy pierwszej edycji akcji, pozwala mieć głęboką nadzieję na ponowne udane spotkania na czystych tatrzańskich szlakach.

…Nie od dziś wiadomo, że Tatry są koszmarnie zaśmiecane przez nieodpowiedzialnych turystów. Musimy wreszcie rozgłosić w całym kraju, że tak nie wolno robić! Liczę na to, że druga edycja naszej akcji stanie się swego rodzaju narodową lekcją właściwego zachowania w górach.

 

Na stronie organizatora, Stowarzyszenia Czysta Polska możecie dołączyć do tej szczytnej akcji i znajdziecie więcej informacji. Szczerze polecam taki sposób poznawania Tatr…http://www.czystetatry.pl/

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SUBSKRYBUJ TEGO BLOGA

Oh hi there 👋
It’s nice to meet you.

Sign up to receive awesome content in your inbox, every month.

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »