Bajkowy time-lapse w Tatrach

Bajkowy time-lapse w Tatrach

Znowu powstało coś pięknego o Tatrach. Znany fotograf Adam Brzoza stworzył piękny time-lapse, czyli film, który uzyskujemy dzięki serii zdjęć wykonanych w odstępach takiego samego czasu i zmontowanych w jedną całość. Wyrażenie time-lapse oznacza dokładnie „upływ czasu”. Fotografowie posługują się tą techniką głównie po to, by ukazać zmienność poszczególnych zjawisk w określonym czasie. Najczęściej takich, które zmieniają się w bardzo dużych odstępach czasu. Adam Brzoza to Zakopiańczyk, pasjonat gór i przyrody. Artysta fotografik. Cała przygoda z fotografią zaczęła się u niego właśnie od gór i większość zdjęć wykonuje właśnie tam. Ale Adam Brzoza jest także twórcą wyjątkowych zdjęć przybliżających odbiorcom różne zakątki świata. Zapraszam zatem do oglądania już drugiego time-lapse jego autorstwa. Film, na który składają się zdjęcia z ostatnich dwóch lat. Pierwszy powstał pod koniec 2016 roku, z końcem tego roku – 2018 – możemy podziwiać kolejny… Miłego oglądania i wielkiego zachwytu.

 

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

1 komentarz

  1. Foodiesworld

    Coś przepięknego. Zawsze podziwialiśmy ludzi, którzy w ten sposób potrafią patrzeć na świat. Może dlatego akurat fotografia krajobrazowa jest nam tak bliska… Szkoda, że na całym świecie tego rodzaju zdjęcia (nie wiemy czy timelapsy akurat też :D) uważa się za tzw. fine art, a w Polsce jakoś mamy z tym problem. Akurat nic tak jak dobrze zrobione zdjęcie górskiego krajobrazu nie udowadnia tego, że fotografia krajobrazowa to też sztuka. Inna sprawa, że dla nas akurat najpiękniej tatry wyglądają latem 🙂

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »