Ben Moon będzie gościem KFG 2019! Ceremonia wręczania nagród wspinaczkowych podczas 17. KFG

Ben Moon będzie gościem KFG 2019! Ceremonia wręczania nagród wspinaczkowych podczas 17. KFG

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie KFG 2019. Do festiwalu pozostało 20 dni. Szczegółowy program jest dostępny na stronie, ruszyła również sprzedaż wszystkich typów biletów. Zapraszam wszystkich miłośników wszelakich aktywności w imieniu organizatorów! Do zobaczenia w Krakowie…

Ben Moon w akcji-fot-arch-Ben Moon

 

Legendy inspirują: Kraków Mountain Award na 17. KFG

Krakowski Festiwal Górski to dla wielu przede wszystkim inspiracje. Spotkania z wybitnymi sportowcami i jednocześnie ciekawymi osobowościami, co roku są okazją do nowego spojrzenia na górskie pasje. Słuchamy, podziwiamy, podpatrujemy tych, którzy mogą pochwalić się imponującymi osiągnięciami. Co ich motywuje, pcha na przód i jak dążą do celu. Z festiwalowych sal wychodzimy pełni nowych ambicji i chęci do górskich działań.

Ben Moon będzie gościem 17-KFG-fot-arch-Ben Moon

 

Kraków Climbing Award Lifetime Achievement

 

Tegoroczny laureat Kraków Climbing Award Lifetime Achievement / Krakowskiej Nagrody Wspinaczkowej jest inspiracją dla wielu skalnych wspinaczy. Trzydzieści lat po pokonaniu pierwszego francuskiego 8c, drogi „Agincourt”, jej autor, Brytyjczyk Ben Moon odbierze nagrodę w Krakowie.

W ubiegłym roku statuetkę przyznaliśmy Jerry’emu Moffattowi i można powiedzieć, że podczas 17. KFG kolejna nagroda trafi na drugi koniec liny, bo tegoroczny laureat jest wieloletnim partnerem Moffatta.

Ich pionierskie, arcytrudne przejścia skalne wpisały się w historię światowego wspinania sportowego. Lata 80. i początek 90. we wspinaczce bez Moona i jego partnera, nie byłyby tą samą epoką.

W 1990 roku Brytyjczyk przeszedł legendarne Hubble, otwarty projekt w Raven Tor, którą wycenił wówczas na 8c+, ale mówi się dziś o trudnościach zbliżonych do 9a.

Moon odbierze nagrodę w sobotę 7 grudnia na Sali głównej Uniwersytetu Ekonomicznego. Więcej o Brytyjczyku i jego osiągnięciach tutaj.

KFG 2018- Jerry Moffatt odbiera Krakow Climbing Award – Lifetime Achievement-fot-Adam Kokot-KFG

Nagrody za wybitne osiągnięcia w minionym sezonie

 

Jak co roku, podczas 17. KFG przyznamy także dwie nagrody za osiągnięcia w mijającym sezonie, a ich laureatów ogłosimy podczas festiwalu:

  • Krakow Mountain Award / Krakowska Nagroda Górska – za wyczyn roku
  • Krakow Climbing AwardBest Season / Krakowska Nagroda Wspinaczkowa – za osiągnięcia w mijającym sezonie

 

Kraków Mountain Award – Values / Góry Wartości

 

Bez współdzielonych przez „ludzi gór” wartości, etyki w działaniu, zasad partnerstwa i wzajemnej pomocy, wspinanie i inne górskie aktywności straciłyby swój szczególny wymiar. Dlatego w tym roku przyznamy jeszcze jedną, wyjątkową nagrodę – Kraków Mountain Award – Values / Góry Wartości. Kto będzie jej laureatem zdradzimy już wkrótce.

Statuetki zaprojektowane przez artystę rzeźbiarza Jacka Dudka-fot-Adam Kokot-KFG1

Nagrodzeni otrzymają statuetki, zaprojektowane przez artystę rzeźbiarza Jacka Dudka oraz czek na kwotę 4000 zł (Lifetime Achievement – 1000 euro). Głównym partnerem nagród jest Miasto Kraków – Miasto Gospodarz KFG. Nagrodę Góry Wartości wsparł główny sponsor festiwalu – PZU.

 

  1. Karkowski Festiwal Górski

5-8 grudnia 2019 –  Kino Kijów, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Organizatorzy Krakowskiego Festiwalu Górskiego

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »