Wybierz stronę

Kiedy jestem w górach nie istnieje nic innego

Kiedy jestem w górach nie istnieje nic innego

Też tak macie? Też tak czujecie?

Piękne słowa mądrych ludzi o górach, jakby moje własne, czasem nie trzeba szukać słów, żeby coś wyrazić, bo inni zrobili to lepiej, szybciej, wcześniej.

„Kiedy jestem w górach nie istnieje świat zewnętrzny, zgiełk i pośpiech. Jest tylko natura i życie razem z jej rytmem. Ktoś może powiedzieć, że to tylko mój wymysł, bo przed życiem się nie ucieknie. Zależy kto co nazywa życiem. Ledwie wrócę do domu, już tęsknię do kolejnych przygód. Jak to kiedyś powiedział mój znajomy: na początku twoje życie toczy się normalnie, czasem przerywasz je życiem…”

/ Piotr Morawski /

 Na-Trzech-Koronach-po-wschodzie-słońca-Pieniny

Na-Trzech-Koronach-po-wschodzie-słońca-Pieniny, foto by wiktorbubniak.pl

A kiedy tak się dzieje? I dlaczego…?

„W przypadku obcowania z górami najlepszym testem jest szlak pełen błota, deszczowa aura oraz widok ze szczytu obejmujący co najwyżej czubek własnego nosa. I nawet jeśli przez cały dzień narzekamy na takie warunki, to gdy potem mimo wszystko odnajdujemy radość z takiej wędrówki, możemy być pewni, że jesteśmy z górami na dobre i na złe. Można to odnieść do ogółu. Nawet gdy w pasji coś Ci nie wychodzi – nie zniechęcaj się, bo następnego dnia wyjrzy dla Ciebie słońce i otworzą się nowe horyzonty, tak jak to często bywa w górach”.

/Łukasz Muzyk/

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »