Xiaomi – smartfony z klasą

Xiaomi – smartfony z klasą

Po ponad sześciu latach istnienia bloga pora na zmiany. Najwyższy czas poszerzyć tematykę, a tym samym odbiorców. Nie martwcie się jednak góry nadal będą głównym motorem napędzającym tego bloga. Ale skoro zwiedziło się już wszystkie polskie góry, zdobyło po wiele razy najciekawsze szczyty, to pora poszerzać horyzonty. Obecnie myślę nad podróżami w dalsze zakątki Europy, by poznawać nowe miejsca, ale takie odkrywanie z dala od domu kosztuje znacznie więcej, więc trzeba najpierw na to zarobić. Marzą mi się nowe góry, piękne zakątki do okrycia, chcę jechać tam, gdzie mnie jeszcze nie było. I wszystkie wyprawy oczywiście opisać na swej stronie, prowadzonej pod własnym nazwiskiem. W podróży przydaje się także telefon, albo lepiej smartfon. 

To już nie tylko urządzenie do komunikacji, ale nieraz doskonały sprzęt do robienia zdjęć, filmowania, czy nawet nawigacji w górach, bo łatwo w stosownej aplikacji ściągnąć sobie mapy i korzystać z nich w terenie. A aparaty w nowoczesnych modelach telefonów nieraz robią lepsze zdjęcia niż w słabych jakościowo aparatach fotograficznych. Już nie wspomnę, że smartfon potrafi dzięki łączności z internetem zapewnić całą gamę rozrywek i dostęp do bieżących informacji ze świata. Ułatwia również np. znalezienie noclegów, czy przejazdów w miejsca docelowe dzięki stosownym aplikacjom. Jest ich mnóstwo, bo każdy potrzebuje coś innego. Ostatnio spotkałem się z zupełnie nieznaną mi marką telefonów, o której chciałem trochę dziś napisać.

Mam na myśli chińską firmę Xiaomi, która mimo że została założona dopiero 6 kwietnia 2010 r., jest dziś jednym z czterech największych producentów smartfonów. Jej prezes, Lei Jun, porównywany jest do Steva Jobsa, zaś Xiaomi do samego Apple. Czy słusznie? Według Xiaomi, chińska firma kieruje się innym zestawem zasad. Nie zmienia to jednak faktu, że telefony z charakterystycznym, pomarańczowym logo, wywołują u użytkowników podobne emocje jak te pochodzące od giganta z Cupertino. Kto z Was słyszał o takiej firmie? A może warto się jej przyjrzeć? Telefony Xiaomi zdobyły serca użytkowników z kilku powodów. Nie tylko z powodu ceny, bo to zbyt prosty skrót myślowy, a sam producent kieruje się dewizą, że: „Telefony Xiaomi – kiedy lepiej nie znaczy drożej”.

Rozwińmy temat zalet tej marki, by zachęcić być może Was do kupna. Pierwszym jest wydajność. Zastosowane przez chińskiego producenta podzespoły to topowe rozwiązania. Dzięki temu, telefony Xiaomi, pod względem płynności działania, nie ustępują smartfonom takich gigantów jak Samsung, wspomniane wcześniej Apple czy LG. Po drugie, topowa jakość. Mamy tu na myśli zarówno jakość wykonania, użytych materiałów, jak i szereg funkcji. Produkty Xiaomi wykonane są z aluminium, szkła, metalu i odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego. Dzięki temu trzymając smartfony chińskiego producenta w dłoni, poczujemy że są produktami klasy Premium. Nie można tu zapomnieć o kamerze, która w zestawieniach przygotowywanych przez portale technologiczne, zawsze plasuje się w czołówce tego typu sprzętów.

Po trzecie, oprogramowanie. Według użytkowników telefonów Xiaomi, a także wielu testerów najnowszych smartfonów, MIUI to jedno z najwygodniejszych, najbardziej rozbudowanych i najbardziej funkcjonalnych interfejsów opartych na systemie operacyjnym Android. Na sam koniec wisienka na torcie – cena. Topowe podzespoły wraz z bajeczną jakością wykonania, wygodnym i funkcjonalnym oprogramowaniem zazwyczaj łączą się z astronomiczną ceną. W przypadku telefonów Xiaomi jest inaczej. Chińskiemu producentowi udało się stworzyć coś, czego oczekują użytkownicy z całego świata. Połączył olśniewające wyświetlacze z doskonałą jakością wykonania, pierwszorzędną prędkością działania, topowymi aparatami, nie zapominając przy tym o cenie. Ta jest niezwykle atrakcyjna, często kilkukrotnie niższa od konkurencji. A modele bardzo ładne.

Zresztą przekonajcie się sami, odkryjcie magię telefonów Xiaomi! Wielki ich wybór znajdziecie w sklepie https://www.aze.com.pl/pl/c/Telefony-Xiaomi/50 . Warto odwiedzić ich stronkę i zapoznać się z szaloną ofertą cenową. Może akurat nosicie się z zamiarem wymiany starego, zużytego już telefonu na nowy? A nie chcecie wchodzić w duże koszty? Przecież przeważnie wymieniamy je średnio co dwa lata. Zajrzyjcie zatem do www.aze.com.pl, a nuż znajdziecie coś dla siebie… Pewnie do dzisiaj nie znaliście formy Xiaomi, jednego z wiodących producentów telefonów na rynku. Mi telefon w górach zawsze się przydaje, choćby do relacjonowania na żywo swych eskapad. Takie życie blogera, więc może pora odkryć coś nowego, z górskim pozdrowieniem

Marcogor

O autorze

marcogor

Bloger z Gorlic, górołaz opisujący swoje górskie wyprawy, zakochany w Tatrach, miłośnik górskich wędrówek i wszystkiego piękna natury. Góry to moja pasja i mój drugi dom.

1 komentarz

  1. moVear

    Ja z Xiaomi jestem bardzo zadowolona. Kupiłam sobie pół roku Redmi 5a za niecałe 400 zł i póki co jest to najlepszy smartfon, z jakim miałam do czynienia. Bateria trzyma czasem nawet do trzech dni!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TURYSTYKA – GÓRY – PODRÓŻE – BLOG ISTNIEJE OD II.2012

POSTAW KAWĘ MARKOWI

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pasma Górskie

Translate »